Tabela kalorij izdelkov in pripravljenih jedi

Zakaj vedeti kalorično vrednost končnih izdelkov? Običajno izračun kalorij uporabljajo tisti, ki nameravajo shujšati. Tisti, ki nameravajo vsaj v prvih mesecih spreminjanja prehrane preiti na pravilno prehrano, pa bi morali upoštevati vsebnost kalorij v živilih in že pripravljenih obrokih. Tako boste lahko izbrali uravnotežen meni. In tudi - najti optimalno ravnovesje BJU.

  1. Zakaj morate vedeti vsebnost kalorij v živilih
  2. Kako sestaviti svojo prehrano ob upoštevanju BJU in kalorij
  3. Tabela kalorij gotovih obrokov na 100 gramov izdelka
  4. Komu je namenjena tabela kalorij?

Z uporabo celotnih podatkov tabele lahko:

  • izogibajte se napakam pri kombiniranju sestavin;
  • uživanje dnevnega vnosa beljakovin, maščob in ogljikovih hidratov;
  • preprečite prenajedanje ali podhranjenost;
  • izberite optimalno prehrano za hujšanje, ohranjanje ali pridobivanje telesne teže.

Poleg tega lahko uporabite kalkulator indeksa telesne mase in kalkulator kalorij, ki vam pomagata izračunati optimalno količino in razmerje hrane za različne sisteme. Če želite na primer hitro shujšati, morate na dan zaužiti največ 1200 kalorij, ob upoštevanju minimalne telesne aktivnosti. Takšno prehrano lahko izberete ob upoštevanju višine, teže, starosti in spola ter rednosti športnih dejavnosti. Na koncu lahko v kratkem času dosežete dobre rezultate s preprostim štetjem kalorij v že pripravljenih obrokih iz vsakodnevne prehrane..

Je pomembno! Ob prisotnosti kroničnih bolezni prebavil se je treba posvetovati s strokovnjakom glede zmanjšanja vsebnosti kalorij v dnevni prehrani..

Kot smo že omenili, boste morali za hujšanje zmanjšati število zaužitih kalorij. Vendar poleg tega dejavnika razmerje BJU močno vpliva na prednosti prehrane. Kako izbrati njihovo številko? Obstajajo posebne formule.

  • Beljakovine. Sem spadajo vse meso, mlečni in mlečni izdelki, ribe, jajca, stročnice in morski sadeži. Standardni vnos je 1,5-2 grama beljakovin iz hrane na kilogram telesne teže.
  • Maščobe. Najbolj uporabna so rastlinska hrana: avokado, oreški, olja. Ribe so še en dragocen vir maščob in omega-3 kislin. Optimalno razmerje je 0,8-1,1 g na 1 kg teže.
  • Ogljikovi hidrati. Gre za zdravo hrano: žita, žita, sadje, zelenjava z GI do 60 enot. Optimalna količina zaužitih ogljikovih hidratov v dnevni prehrani za hujšanje je 2-3 g na kilogram trenutne teže.

Tabela kalorij izdelkov in pripravljenih jedi

Tabela kalorij za hrano in že pripravljene jedi je nepogrešljiv spremljevalec vsake osebe, ki se je odločila shujšati ali se je začela pravilno prehranjevati, razen prehrane, bogate z maščobami in vsebuje najmanj koristnih elementov iz prehrane. Da boste lažje nadzorovali svojo prehrano in se izognili napakam pri izbiri in kombiniranju izdelkov, predstavljamo lastno tabelo hranilne vrednosti izdelkov in že pripravljenih obrokov. Z njegovo pomočjo lahko hitro opravite izračune brez pomoči strokovnjakov za prehrano in drugih strokovnjakov..

S pomočjo podatkov iz tabele kalorične vsebnosti jedi lahko izdelke izbirate tako, da dopolnite dnevno potrebo po beljakovinah in ogljikovih hidratih. In kalkulator vnosa kalorij vam bo omogočil, da določite natančno hranilno vrednost dnevne prehrane.

Ime jediBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Azu11.914.210.2214
Goveji stroganov16.711.35.9193
Zrezek27.829.61.7384
Palačinke6.112.326.233
Ukrajinski boršč1.12.26,749
Kuhana svinjina16.418.31.233
Cmoki s krompirjem4.43.718.5125
Goveji golažštirinajst9.22.6148
Skutina enolončnica17.64.214.2168
Krompirjev zrazy z zeljem3.33.9petnajst108
Cmokipet4.825.8160
Piščančji kotleti18.210.413.8222
Kuhan piščančji file30.43.50153
Piščančja stegna21.3enajst0,1185
Lagman4,38.913.3158
Kuhane testenine z maščobo3.4pet19.135
Zelenjavna enolončnica (4 sezone)0,50,13.838
Meso okroshka s kvasom2.11.76,352
Cmoki11.912.429.275
Pilaf z jagnjetino (4 sezone)4.26.14.9150
Rassolnik1.42.pet42
Rakova solata9.27.45.9128
Mimoza solata5.714.87.2183
cesarska solatapetnajstdesetdevet190
Samsa s piščancemenajst24.17.325
Rdeča pesa0,52.4.236
Svinjska enolončnica9.820.33.2235
Solyanka domov3.53.54,364
Grahova juha4.42.48.966
Mlečna juha s testeninami2.21.97.958
Kharcho juha z mesom3.14.55.575
Pokut s sirom18.63.618.2183
Svinjske mesne kroglice7.deset12.172
Uho3.41.5.546
Chakhokhbili s fižolom (4 sezone)6.25.53.487
Juha iz svežega zelja s krompirjem1.3.82.138
Pobeg19.42.86.8487
Mleko in mlečni izdelkiBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Sir (sir iz kravjega mleka)17.920.10,0260
Naravni jogurt. 2% maščobe.4,32.6.260
Kefir 3,2% maščobe2.83.24.156
Kefir 1% z nizko vsebnostjo maščob2.81.4.40
Mleko 3,2%2.93.24.759
Mleko 2,5%2.82.54.752
Kondenzirano mleko brez sladkorja6.67.59.4131
Kondenzirano mleko s sladkorjem7.28.556320
Polnomastno mleko v prahu26.25.37.5476
Kislo mleko 2,5%2.92.54.153
Ryazhenka 2,5%2.92.54.254
Smetana 10% (z nizko vsebnostjo maščob)3.deset4.118
Smetana 20% (srednje maščobna)2.820.3.7205
Kisla smetana 10% (z nizko vsebnostjo maščob)3.deset2.9115
Kisla smetana 20% (srednje maščoba)2.820.3.2206
Nizozemski sir26.26.80,0352
Predelani sir16.811.223.8257
Poshekhonsky sir26.26.50,0350
Ruski sir24.129.50,3363
švicarski sir24.931.80,0396
Skuta7.123.27.5341
Skuta brez maščobe16.50,01,371
Skuta 5% z nizko vsebnostjo maščob17.2pet1.8121
Skuta 9% polmaščobe16.7devet2.159
Kruh in pekovski izdelkiBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Bagelsšestnajst1.0,0366
Pšenična moka, 1. razred10.61,367,6331
Pšenična moka, 2. razred11.71.863.7324
Pšenična moka, višja. razred10.31.168,9334
Semena ržena moka6.91.467.3304
Prepečenci za čajdeset2,373.8397
Sušenje maka11.34.470,5372
Pšenični kruh8.11.48.8242
rženi kruhtrinajst3.40250
Narezan hlebec7.52.950.9264
Baton blizu Moskve7.52.650.6261
Maščobe, maslo in margarinaBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Slaščičarske maščobe0,099,80,0897
Provansalska majoneza3.1672.6624
Namizna margarina 40%0,0400,0360
Mlečna margarina0,3821.743
Rastlinsko olje0,0990,0899
Maslo 72,5%1.72,51.4662
Kremno maslo 82%0,7820,7740
palmovo olje0,099,90,0899
ŽitaBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Hercules12.56.261352
Ajda (končano)9.52,365.9306
Ajda nezemljena (ajda)12.63.362.1313
Koruzni zdrob8.31,275337
Zdrob10.31.67.4328
Ovseni zdrob12.36.159.5342
ječmenova kaša9.31.173,7320
Pšenični zdrob11.51,362316
Proseni drobljenec11.53.369.3348
bel riž6,70,778,9344
Ovseni kosmiči12.56.64.9363
Ječmen10.41,366.3324
ZelenjavaBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Jajčevec1,20,14.524.
Šved1,20,17,737
Grahpet0,213.873
Zeleni fižol4.0,04,332
Bučke0,60,34.624.
Belo zelje1.80,14.727.
rdeče zelje1.80,07.624.
Cvetača2.50,35.4trideset
Krompir2.0,416.176
Zelena čebula (pero)1,30,04.619.
Por2.0,08.233
Čebulna čebula1.40,010.447
Korenček1,30,16.932
Mlete kumare0,80,12.8petnajst
Rastlinjake kumare0,70,01.8deset
Sladko rumena paprika1,30,05.327.
Sladka zelena paprika1,30,06.933
Sladka rdeča paprika1,30,05.327.
Peteršilj (zelenica)3.70,08.145
Peteršilj (koren)1.50,0enajst47
Rabarbara (peteljka)0,70,02.9šestnajst
Redkev1,20,13.419.
Redkev1.90,07.34
Solata1.50,02.2štirinajst
Pesa1.50,18.843
Paradižnik (paradižnik)1.10,23.720.
Ramson2.40,16.534
Česen6.50,529.9143
Špinača2.90,32.22.
Kislica1.50,02.919.
SadjeBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Marelice0,90,0devet44
Kutine0,60,09.840
Češnjeva sliva0,20,06.927.
Ananas0,40,010.649
Banane1.50,021.895
Češnja0,80,011.349
Granat0,90,011.852
Hruška0,40,010.742
Sl0,70,013.956
Breskve0,90,010.444
Vrtna sliva0,80,09.943
Datumi2.50,072.1281
Kaki0,50,015.962
Češnje1.10,012.352
Jabolka0,40,011.346
Oranžna0,90,08.438
Grenivke0,90,07.335
Limona0,90,03.631.
Mandarina0,80,08.638
Grozdje0,40,017.569
Robidnica2.0,05.333
Jagoda1.80,08.141
Brusnica0,50,04.828.
Kosmulja0,70,09.944
Maline0,80,0devet41
Beli ribez0,30,08.739
Črni ribez1.00,08,040
Borovnica1.10,08.640
Šipek svež1.60,024.101
Posušen šipek4.00,060253
Suho sadjeBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Suhe marelicepet0,067,5278
Suhe marelice5.20,065.9272
Rozine z jamami1.80,070.9276
Rozine rozine2,30,071.2279
Češnja1.50,073292
Hruška2,30,062.1246
Breskve3.00,068,5275
Suhe slive2,30,065,6264
Jabolka3.20,068273
StročniceBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Fižol6.0,18.358
Grah, oluščen23.1.657.7323
Cel grah23.1,253.3303
Soja34.917.326.5395
Fižol22.31.754.5309
Leča24.81.153.7310
GobeBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Belo sveže3.20,71.625.
Belo posušeno27.66.8deset209
Sveži jurčki2,30,93.731.
Jurčki sveži3.30,53.431.
Meso, perutnina in drobovinaBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Ovčetina16.315.30,0203
Govedina18.912.40,0187
konjsko meso20.27.0,0143
Zajec20,712.90,0199
Pusto svinjsko meso16.427.80,0316
Mastna svinjina11.449.30,0489
Teletina19.71,20,090
Goveja jetra17.43.10,098
Goveji ledvice12.51.80,066
Goveje vime12.313,70,0173
Goveje srcepetnajst3.0,087
Goveji jezik13.612.10,0163
Svinjske ledvicetrinajst3.10,080
Svinjska jetra18.83.60,0108
Svinjsko srce15.13.20,089
Svinjski jezik14.216.80,0208
Gosi16.133.30,0364
puran21.612.0,8197
Piščanci20.88.80,6165
Piščanci18,77.80,4156
Račke16.561.20,0346
KlobasaBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Kuhana klobasa Diabetik12.122.80,0254
Kuhana klobasa Diet12.113.50,0170
Kuhana klobasa Doctor's13,722.80,0260
Kuhana klobasa Amatersko12.228.0,0301
Kuhana klobasa Mleko11.722.80,0252
Kuhana klobasa Ločeno10.120.11.8228
Kuhana telečja klobasa12.529.60,0316
Svinjske klobase10.131.61.9332
Mlekarna za klobase12.325.30,0277
Klobase ruske12.19.10,0220
Svinjske klobase11.830.80,0324
Kuhano dimljeni amater17.3390,0420
Kuhano dimljeni Cervelat28.227.50,0360
Pol dimljena Krakowska16.244.60,0466
Pol dimljena Minskaya23.17.42.7259
Pol dimljena Poltava16.4390,0417
Polkadim ukrajinski16.534.40,0376
Surovo dimljeni amater20.947.80,0514
Surova dimljena Moskva24.841.50,0473
Mesne konzerve in prekajeni izdelkiBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Goveji golaž16.818.30,0232
Svinjska enolončnica14.932.20,0349
Surovi dimljeni prsni koš7.666,80,0632
Surova dimljena ledja10.547.20,0467
Šunka22.620.90,0279
JajcaBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Piščančje jajce12.710.90,7157
Jajčni prah4537.37.1542
Beljakovinski prah73.31.87.336
Suh rumenjak34.252.24.4623
Prepeličje jajce11.913.10,6168
Sveže ribe in morski sadežiBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Roza losos20.56.50,0142
Iverka16.51.80,083
Krap17.71.80,0112
Krapšestnajst5.60,096
Chum22.5.60,0138
Smelt15.44.50,0102
Bream17.14.10,0105
Losos20.815.10,0219
Macrurus13.20,80,060
Pollock15.90,70,070
Capelin13.411.50,0157
Navaga16.11.0,073
Burbot18.80,60,081
Ostriž17.65.20,0117
Rečni ostriž18.50,90,082
Jeseter16.410.90,0164
Morska plošča18.93.0,0103
Modro mol16.10,90,072
Krap18.45.30,0121
Velik saury18.620.80,0262
Saury majhen20.40,80,0143
Baltski sled17.35.60,0121
Sled17.719.50,0242
Whitefish19.7.50,0144
Skušaosemnajstdevet0,0153
Som16.88.50,0144
Šur18.5pet0,0119
Sterlet17.6.10,0320
Zander19.0,80,083
Trska17.50,60,075
Tuna22.70,70,096
Premogove ribe13.211.60,0158
Morska jegulja19.11.90,094
Akne14.530.50,0333
Oslič16.62.20,086
Ščuka18.40,80,082
Ide18.21.00,081
Jetra polenovke4.265.70,0613
Lignjiosemnajst0,30,075
Rakšestnajst0,50,069
Kozicaosemnajst0,80,083
Morske alge0,80,23.pet
OreškiBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Lešnik16.166.99.9704
Mandelj18.657.713.6645
oreh15.261.310.2648
Arašid26.345.29,7548
Sončnična semena20,752.9pet578
SladkarijeBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Draga0,80,080.3308
Marshmallow0,80,078.3299
Marmelada4,30,177.7296
Karamela0,00,177.7296
Čokoladne sladkarije4,339.554.2596
Prilepi0,50,080.4305
Kristalni sladkor0,00,099,5374
Sončnična halva11.629.754516
Temna čokolada6.935.352.6540
Mlečna čokolada6.935,752.4547
Vaflji s fr-mi nadevi3.22.880.9350
Vaflji z maščobnimi nadevi3.430.264.7539
Torta s kremo1.725.250.9454
Zračna torta3.116.368,5419
Medenjaki5.86.571.6364
Izbrana torta4.7petnajst36294
Praška torta4.626.565.1517

Človeško telo prejeto hrano pretvori v energijo, ki se porabi za vsakodnevno telesno aktivnost ali pa se odloži v obliki maščobnega tkiva. Če se na primer odločite, da boste shujšali in odšli v telovadnico ter pri vsaki vadbi pokurili veliko količino kalorij, potem poznejši vnos energije iz hrane ne sme zmanjšati doseženega rezultata. Z drugimi besedami, če v enem dnevu pokurite 2000 kcal in s hrano dobite 2200 ali 2500, potem o hujšanju ne more biti govora. Ravnotežje porabe in prejema vodi do tega, da se telo znebi odvečnih količin brez resnih zdravstvenih posledic..

Če izčrpavajoč tek ali telovadba ne dajeta rezultatov, ne skrbite in vse krivite na genetiki. Veliko bolj verjetno je, da napačna prehrana vodi do presežne energijske vrednosti obrokov, kar vam ne omogoča, da se znebite odvečne teže.

Tako lahko s pomočjo kombinacije podatkov iz teh dveh uporabnih orodij dosežete prehransko raven, pri kateri iz prehrane izključite ne samo odvečne kalorije, temveč tudi obroke, bogate z maščobami, s prekomerno vsebnostjo ogljikovih hidratov..

Komu je namenjena miza?

Tabela vsebnosti kalorij v pripravljenih jedeh na 100 gramov vsebuje podatke o količini beljakovin, ogljikovih hidratov, maščob in skupni hranilni vrednosti. Tako bodo zagotovljene informacije koristne za naslednje kategorije ljudi:

  1. Tisti, ki želijo shujšati - sestavite si lahko hranljivo, okusno prehrano, ne da bi vnašali mastno in nezdravo hrano, izračunali jo za en dan ali za en teden, pravilno sestavili svojo prehrano, ob upoštevanju potovanj v telovadnico in drugih telesnih dejavnosti;
  2. Tisti, ki se želite zrediti - obisk fitnesa in redni treningi zahtevajo stalen vnos beljakovin in ogljikovih hidratov v telo, z našimi orodji si lahko sestavite dejanski režim športne prehrane;
  3. Ljudje, ki skrbijo za svoje zdravje - pravilna prehrana je ključ do fizičnega zdravja in lepote. Če imate raje aktiven življenjski slog, potem brez ustrezne prehrane ne morete.

Poklicni dietetiki in trenerji fitnesa uporabljajo podobna orodja pri predpisovanju diete. Poleg tega lahko s pomočjo zgornjih podatkov izračunate prehrano za en dan ali več, izberete majhne porcije z visoko hranilno vrednostjo, da pripravite hitre prigrizke, ki ne preobremenijo telesa in zagotavljajo znatno zalogo moči in energije..

Tabela kalorij za pripravljene jedi in posamezne sestavine je nepogrešljivo orodje za skoraj vsakega človeka. Predlagamo vam, da se podrobneje seznanite z navedenimi informacijami, uporabite kalkulator kalorij za izvedbo potrebnih izračunov. Potem, ko ste nekaj časa eksperimentirali, lahko izberete pravo prehrano, ki vam bo omogočila, da shujšate, pridobite mišično maso, samo ohranite zdravo in dobro formo že vrsto let.

Tabela kalorij izdelkov

V spodnjih tabelah smo poskušali zbrati najbolj popolne informacije o vsebnosti kalorij v najbolj priljubljenih živilskih izdelkih (in jih pogosto ne uživamo), vsebnosti beljakovin, ogljikovih hidratov in maščob. Če vam ves dan primanjkuje energije ali vas izziva hujšanje, uravnotežite svojo prehrano z dovolj kalorijami in drugimi hranili..

Dnevni dodatek (za povprečno osebo) je 2500 kcal na dan za moške in 2000 kcal za ženske. Če je naloga izgubiti težo, morate ustvariti kalorični primanjkljaj (približno 7700 kcal za izgubo 1 kg odvečne teže).

Upoštevati je treba, da se vsebnost kalorij in količina organske snovi v navedenih izdelkih lahko zelo razlikujeta glede na proizvajalca, sorte in značilnosti toplotne obdelave. Tabela prikazuje podatke o količini kalorij, beljakovin, maščob, ogljikovih hidratov za 100 gramov izdelka.

Kalorična dieta

Splošna pravila

Med različnimi načini in shemami za hujšanje so najpogostejše metode za popravljanje telesne teže, ki temeljijo na štetju dnevnih kalorij, ki jih oseba zaužije. Prvič so se takšni prehranski sistemi, ki jih v javnosti imenujejo "kalorije", pojavili v začetku prejšnjega stoletja in še vedno zanesljivo vodijo v uradni dietetiki..

Nizkokalorične diete, ki uporabljajo program za izračun porabljene in porabljene energije človeškega telesa, so priznane kot univerzalni način za boj proti debelosti in so primerne za vse ljudi, ne glede na njihov spol in starost. Po pravilnem izračunu, koliko kalorij na dan potrebujete s prehrano in pravilnem izbiranju sestavin vsakodnevne prehrane osebe, se lahko povsem udobno znebite nepotrebnih kilogramov, ne da bi to vplivalo na vaše zdravje.

Omeniti velja, da je način hujšanja v kalorijah primeren le za visoko organizirane ljudi, ki se tega vprašanja lahko lotijo ​​disciplinirano in vsak dan natančno izračunajo in beležijo vsebnost kalorij v celotni zaužitji hrani. Približni izračuni, tako rekoč na pogled, tukaj ne bodo uspeli, saj je učinkovitost prehrane neposredno odvisna od ustrezne določitve vnosa energije iz hrane in njene porabe v telesu čez dan. Energijsko vrednost vsakega obroka je treba pravilno oceniti v kalorijah in zabeležiti na papirju ali v elektronski obliki in le tako bo postopek hujšanja resnično učinkovit..

Kako deluje kalorična dieta

Koncept prehrane na osnovi kalorij je načeloma zelo preprost in sloni na oblikovanju negativnega ravnovesja med telesom, ki ga dovaja hrana, in njenimi stroški za vsakdanje življenje v telesu. Znano je, da človeško telo večino energije prejme s hrano in pijačo ter jo porabi za notranje in zunanje potrebe, začenši s postopkom dihanja in konča s fizičnim delom. Vsako človeško telo ustreza svoji individualni referenčni stopnji (meji) prihoda / porabe kalorij, ki ohranja svojo vitalno aktivnost na isti ravni, in številki v določeni obliki.

Ta stopnja je odvisna od številnih dejavnikov, kot so: starost, spol, zdravstveno stanje, višina, vrsta dejavnosti in druge manj pomembne točke. Če je vsakodnevni življenjski cikel človeka znotraj te meje, se telo ne spremeni. V primeru povečanja vnosa hrane in / ali oslabitve telesne aktivnosti začne teža naraščati, z zmanjšanjem prehranske prehrane in / ali povečanjem aktivnosti pa nasprotno, upadati. Na principu omejevanja oskrbe telesa s kalorijami hrane in v idealnem primeru skupaj z naraščajočimi fizičnimi obremenitvami je zgrajena katera koli nizkokalorična dieta, ki jo je treba skrbno in podrobno upoštevati..

Izračun kalorij

Pred začetkom diete morate pravilno izračunati svojo dnevno prehrano in porabo kalorij, to je stopnjo, ki bo ohranila obstoječo težo na stabilni ravni. Za to se posebej uporabljajo moške formule za moške in ženske, ki so jih v različnih obdobjih razvili različni strokovnjaki za prehrano. Uporabimo naslednjo enačbo Muffin-Geor, ki je bila prepoznana kot ena najbolj pravilnih.

Izračunajte svojo dnevno omejitev vnosa / porabe kalorij tako, da v formulo vnesete osebne parametre. Na primer, za 27-letno deklico z višino 173 centimetrov, telesno težo 74 kilogramov in v odsotnosti fizične aktivnosti bo podoben izračun videti takole: (74 × 10 + 173 × 6,25 + 27 × 5-161) × 1,2 = 2154.3.

Zato mora ta punčka, da bi ohranila lastno težo, v povprečju zaužiti 2154 kcal na dan in hkrati pasivno živeti. Če želi shujšati, bo morala zmanjšati dnevni vnos prehranske energije za določeno število kalorij in bolj ko bo ta številka, hitreje bo teža izginila. Poleg tega lahko poveča telesno aktivnost, ki s sežiganjem energije spodbudi tudi proces hujšanja..

Isti postopek mora opraviti katera koli oseba, ki želi zmanjšati svojo telesno težo s štetjem kalorij, vendar je treba, da ta postopek poteka udobno in neboleče, upoštevati določena pravila.

Pravila glede kalorične diete

Ob upoštevanju takšnih načel je treba izvesti pristojno sestavljanje individualno znižane kalorične diete, ki bo pomagala postopoma znebiti prekomerne telesne teže in hkrati ohranjati zdravje na ustrezni ravni..

  • Dovoljena meja za samonižanje dnevne kalorične vrednosti hranljive prehrane naj bo enaka minus 20% prej pravilno izračunane stopnje vnosa / porabe hrane. Na primer, z zgornjo mejo 2154 kcal na dan lahko vsebnost kalorij v svojem meniju čim bolj zmanjšamo na 1732 kcal. Nižje kalorično prehrano lahko brez poseganja v vaše zdravje vzdržujete le pod nadzorom nutricionista.
  • Pojejte poln obrok, tako da vadite razdeljeni način s tremi glavnimi obroki in dvema do tremi prigrizki. Odstotno je treba celotno količino hrane razdeliti na približno enak način: jutranji obroki - 35%; obroki za kosilo - 40%; večerni obroki - 25%. Končni obrok mora biti 3-4 ure pred spanjem..
  • Uživajte samo tiste pijače in jedi, v kalorično vsebnost katerih ste 100-odstotno prepričani, za katere uporabite samo preverjene energetske tabele hrane in pravi kalkulator kalorij. Izračun vnosa kalorij pri tej dieti je osnova za učinkovitost procesa hujšanja.
  • Ne pozabite voditi ne le števila kalorij, temveč tudi evidence o vsakodnevno zaužitju hrane, za katero si morate priskrbeti papirnati zvezek ali njegov elektronski analog.
  • Držite se obilnega dnevnega režima pitja, pijte samo filtrirano vodo (večinoma) in druge brezalkoholne pijače naravnega izvora. Dnevna norma dovoljene tekočine mora ustrezati 30 ml na 1 kilogram telesne teže. Ne pozabite piti takoj po prebujanju in 30 minut pred naslednjim obrokom.
  • Poskusite znatno zmanjšati uživanje živil, bogatih s hitrimi ogljikovimi hidrati in predvsem izdelkov, ki vsebujejo sladkor. V nujnih primerih je vse take energente najbolje porabiti v jutranjih urah pred 12:00.
  • Z uživanjem 30% kompleksnih ogljikovih hidratov in maščob ter po 40% beljakovin določite dnevno prehransko omejitev nekaterih glavnih makrohranil. Prevladovanje beljakovinske hrane v vaši prehranski prehrani vam bo omogočilo izgubo mase s sežiganjem maščobnih zalog in ne mišičnega tkiva.
  • Pri pripravi vseh jedi najprej uporabite kuhanje, peko in parno predelavo hrane, praženje na olju pa vadite le v skrajni sili (ta način kuhanja poveča vsebnost kalorij v jedi). Omejite tudi količino soli v hrani..
  • Svoj počitek prilagodite tako, da boste imeli vsaj 7 ur spanja na dan.
  • Razmislite o dopolnitvi prehrane z mineralnimi in vitaminskimi dodatki za dolgotrajno hujšanje..
  • Bodite aktivni v telesni dejavnosti in si izberite ustrezne vaje, ki bodo po eni strani povečale učinkovitost hujšanja, po drugi pa telesu, da se izogne ​​povešanju in strijam.
  • Pred glavnim delom nizkokalorične diete pripravite svoje telo na prihodnjo omejeno prehrano in s tem nekakšen vstop v prehrano. Vsaj 3-4 dni poskušajte jesti manj, piti več in pravilno kuhati hrano.

Sorte kalorične diete

Ker je metoda hujšanja, ki temelji na principu zmanjševanja kalorij lastne hranljive prehrane, izjemno priljubljena, sodobna dietetika ponuja številne možnosti za že sestavljen nizkokalorični režim..

Vse sorte takšne hrane so zgrajene po istem principu in pravilih, opisanih zgoraj, med seboj pa se razlikujejo v glavnem le po številu kalorij v dnevnem meniju in posledično po trajanju upoštevanja. V tem času lahko na internetu zlahka najdete kakršne koli prehranske nizkokalorične režime, začenši z 200 kcal na dan in tako naraščajočih vsakih 100 kcal (300 kcal, 400 kcal, 500 kcal itd.), predstavljeni spodaj.

Ekstremna prehrana

V povprečju je taka prehrana izračunana za 500 kalorij na dan in je namenjena hitremu hujšanju v območju 3-5 kilogramov na teden. To trajanje velja za največje dovoljeno za to različico nizkokalorične prehrane, in sicer samo za popolnoma zdrave ljudi, katerih teža je neznatno presežena. V nasprotnem primeru bi tak lačen režim verjetno povzročil resno poslabšanje zdravja. Poklicni strokovnjaki za prehrano načeloma ne priporočajo, da se 500 kcal obrokov štejejo le za post.

Omejena prehrana

Ta nizkokalorična možnost prehrane je dietni meni s 1000 kalorijami na dan, ki ga, tako kot v prejšnjem primeru, lahko izvajate največ en teden. Nevarnost zdravja takšnega režima ostaja velika, saj je njegova vsebnost kalorij dvakrat nižja od povprečnega dnevnega vnosa hrane, ki jo potrebuje mlado žensko telo. Pri celotnem tečaju te diete je vodnjak običajno 2-3 kilograma, kar v primerjavi z morebitno telesno škodo ni toliko.

Zmerno omejena prehrana

Kljub potencialni zdravstveni škodi je ta 1200 kalorij na dan najbolj priljubljena med neženimi spoli, saj dnevna vsebnost kalorij v takem hranljivem režimu meji na priporočila SZO za razmeroma varno prehrano za ženske. Takšen režim je treba skrbno vzdrževati in najbolje je, da ni daljši od 14 dni (s popolno toleranco se lahko podaljša na mesec dni). V povprečju se v enem tednu opazovanja menija za 1200 kcal teža izgubljanja zmanjša za 1,5-2 kilograma.

Osnovna prehrana

Osnovno nizkokalorično prehrano s 1500 kalorijami nutricionisti štejejo za najbolj uravnoteženo, ne lačno in neškodljivo. Skladnost z njo lahko že prosto kombiniramo s telesno aktivnostjo, kar bo samo povečalo učinkovitost hujšanja. Teoretično je takšno prehrano dovoljeno vzdrževati neomejeno dolgo, vendar le v odsotnosti kontraindikacij in kakršnih koli stranskih učinkov, ki se pojavijo med dieto. V bistvu se vadi dieta s 1500 kcal v povprečju en mesec, v katerem človeško telo izgubi 2-3 kilograma.

Vse zgoraj predstavljene sorte nizkokalorične hrane so povsem povprečne in so primerne le, če je njihova dnevna kalorična meja blizu individualno izračunani stopnji vnosa / porabe energije v hrani. Poleg tega ne smemo pozabiti, da lahko znatna omejitev prej običajne prehrane, še posebej dolgo časa, povzroči resne zdravstvene težave. Optimalna rešitev za nizkokalorično hujšanje je prilagojen meni, ki zagotavlja največ 20% dnevnega kaloričnega primanjkljaja.

Zelo pomembno! Po priporočilih SZO je zmanjšanje vsebnosti kalorij v dnevni prehranski prehrani pod 1200 kcal za ženske in 1400 kcal za moške potencialno nevarno za zdravje ljudi..

Dovoljeni izdelki

Načeloma si lahko iz te prehrane sestavite svoj dnevni jedilnik iz poljubnih živilskih izdelkov in najljubših jedi, pri čemer se osredotočite le na kazalnike njihove energijske vrednosti, ki se morajo popolnoma ujemati s predhodno izračunano vsebnostjo kalorij v prehrani.

Seveda bodo za tak izračun potrebne pravilne informacije o prisotnosti kalorij v vsakem uporabljenem živilskem izdelku, ki jih je treba najprej iskati na tovarniški embalaži kupljenega živila. V dobro pomoč vam bo tudi spodnja tabela kalorij hrane in natančen spletni kalkulator kalorij, na primer ta - http://www.calorizator.ru/analyzer/products.

Tabela odobrenih izdelkov

Zelenjava in zelenjava

Beljakovine, gMaščoba, gOgljikovi hidrati, gKalorije, kcal
zelje1.80,14.727.
ocvrto belo zelje1.82.84.249
posušeno belo zelje15,01.448,0278
brokoli3.00,45.228.
kuhan brokoli3.00,44.027.
zamrznjeni brokoli2.70,44.724.
brstični ohrovt4.80,08,043
zamrznjeni brstični ohrovt4.50,58.436
kislo zelje1.80,14.419.
kolerabino zelje2.80,010.742
konzervirano zelje1,30,13.623.
rdeče zelje0,80,07.624.
zelje1,20,22.0šestnajst
kuhana cvetača1.80,34.029.
ocvrta cvetača3.010,05.7120
cvetača v konzervi2.50,34.228.
krompir2.00,418.180
kuhan krompir2.00,416.782
ocvrt krompir2.89.523.4192
mladi krompir2.40,412.461
sladki krompir (jam)2.00,014.661
posušen krompir6.60,371.6298
vijolični krompir2.00,416,072
pire krompir2.54.214.7106
cilantro2.10,51.923.
koruza3.52.815.6101
kuhana koruza4.12,322.5123
koruza mini3.11.621.8114
koruza v pločevinkah3.91,322.7119
zelena čebula1,30,04.619.
rdeča čebula1.40,09.142
vložena čebula0,90,12.819.
por2.00,08.233
čebulna čebula1.40,010.441
šalotka2.50,116.872
oljke2.210.55.1166
korenček1,30,16.932
kuhano korenje0,80,35.025.
korenček rumeno1,30,17.233
vloženi korenček1,30,14.526.
konzervirano korenje0,60,13.623.
prepraženo korenje0,910.28.5127
posušeno korenje7.80,649.2221
kumare0,80,12.8petnajst
kitajske kumare0,80,12.5štirinajst
kumare v pločevinkah2.80,01,3šestnajst
vložene kumare2.80,01,3šestnajst
toplogredne kumare0,70,01.8deset
kumarice0,80,11.7enajst
oljke0,810.76,3115
pastinak1.40,59.247
buča0,60,14,319.
buča v pločevinkah3.90,02.0osemnajst
solatni poper1,30,05.327.
sladka paprika rumena1,30,05.327.
sladka zelena paprika1,30,07.226.
sladka rdeča paprika1,30,05.327.
vložena sladka paprika1,30,14.925.
peteršilj3.70,47.647
peteršilj (korenina)1.50,610.149
rabarbare0,70,12.5trinajst
redkev1,20,13.419.
bela redkev1.40,04.121.
zelena redkev2.00,26.532
rdeča redkev1,20,13.420.
črna redkev1.90,26,735
repa1.50,16.2trideset
rukola2.60,72.125.
solata1,20,31,312.
solata ledena gora0,90,11.8štirinajst
Frize solata1.50,02.2štirinajst
pesa1.50,18.840
kuhana pesa1.80,010.849
rumena pesa1.50,19.150
dušena pesa2.75.512.2106
zelena (korenina)1,30,36.532
soja34.917.317.3381
soja (kalčki)13.16,79.6141
šparglji1.90,13.120.
vloženi beluši1.80,21.5petnajst
paradižnik0,60,24.220.
sušeni paradižniki14.13.043.5258
paradižnik v pločevinkah1.10,13.520.
vloženi paradižniki1.70,21.8petnajst
vloženi paradižniki1.10,11.6trinajst
Češnjev paradižnik0,80,12.8petnajst
paradižnik v lastnem soku1,20,53.624.
Artičoka2.10,112.861
buča1,30,37,728.
beli fižol7,00,516.9102
kuhan fižol7.80,521.5123
rdeči fižol8.40,313,793
špargljev fižol2.80,48.447
stročji fižol2.00,23.624.
konzervirani zeleni fižol1,20,12.4šestnajst
suh fižol21.11,241.4265
Črni fižol8.90,523,7132
koromač1,20,27.331.
hren3.20,410.556
bučke1.50,23.0šestnajst
kuhane bučke0,80,12.5trinajst
divji česen2.40,16.535
česen6.50,529.9143
leča24,01.542.7284
kuhana leča7.80,020.1111
špinača2.90,32.022.
kislica1.50,32.919.
endivija1,30,20,317.

Sadje

marelice0,90,110.841
avokado2.020,07.4208
češnjeva sliva0,20,06.927.
ananas0,40,210.649
konzervirani ananas0,10,114,057
pomaranče0,90,28.136
lubenica0,60,15.825.
banane1.50,221.895
češnja0,80,511.352
Granat0,90,013.952
grenivke0,70,26.529.
hruške0,40,310.942
guava2.61.08.968
melona0,60,37.433
fige0,70,213,749
karambola1.00,07,031.
kivi1.00,610.348
dren1.00,010.544
klementin0,90,210.347
apno0,90,13.0šestnajst
limone0,90,13.0šestnajst
mango0,50,311.567
mandarine0,80,27.533
pasijonka2.40,413.468
nektarina0,90,211.848
papaja0,60,19.248
breskve0,90,111.346
breskve v pločevinkah0,50,113,797
pomelo0,60,26,732
slive0,80,39.642
feijoa1.01.011,049
kaki0,50,315.366
češnje1.10,411.550
murva0,70,013.652
jabolka0,40,49.847

Jagode

barberry0,00,07.929.
brusnice0,70,59.643
starešina0,70,511.473
grozdje0,60,216.865
borovnica1.00,08.235
robidnica2.00,06.431.
kovačnik0,00,07.8trideset
jagoda0,80,47.541
viburnum0,00,07,026.
Jagoda0,80,47.541
brusnice0,50,06.826.
kosmulja0,70,212,043
limonska trava1.00,01.9enajst
maline0,80,58.346
brina0,00,031,0116
malina0,80,09.828.
rakit1,25.45.782
Rowan1.50,110.950
beli ribez0,50,28,042
Rdeči ribez0,60,27,743
Črni ribez1.00,47.344
borovnica1.10,47.644
šipka1.60,014,051

Gobe

sveži jurčki3.71.71.134
posušeni jurčki23.46.431,0282
ocvrti jurčki4.611.510.7162
sveži šampinjoni4,31.01.027.
marinirani šampinjoni1.60,20,912.
lisičke sveže1.61.12.220.
lisičke, posušene22.37.624.2261
sveže ostrigine gobe2.50,56.234
marinirane ostrige1.01.50,023.
sveže maslo2.40,71.7devet
vloženo maslo3.00,51.4osemnajst
medene gobe sveže2.21,22.817.
vložene gobe1.81.00,4osemnajst
sveži jurčki2,30,93.731.
posušeni jurčki35.45.433.2315
russula sveža1.70,31.417.
sveži jurčki3.30,53.722.
posušeni jurčki35.45.439,7239
sveže gobe1.90,82.717.
poljska goba1.70,71.519.

Oreški in suho sadje

arašid26.345.29.9551
posušeni arašidi29.250.210.8611
posušene banane3.91.880,5390
posušena barberry0,00,038,0152
posušene češnje1.50,073,0290
posušene češnje1.50,073,0290
orehi15.265.27,0654
posušene hruške2,30,662.6249
posušena melona0,70,182.2341
rozine2.90,666,0264
rozine rozine2,30,071.2279
suhe fige3.10,857.9257
praženi kostanj3.22.233.8182
svež kostanj3.43.030.6166
Pinjole11.661,019.3673
indijski oreščki25.754.113.2643
praženi indijski oreščki17.542.230.5572
posušene brusnice0,11.476,5308
kokosovi orehi3.433.56.2354
sezam19.448.712.2565
suhe marelice5.20,351,0215
mak17.547.52.0505
mandelj18.657.716.2645
lešnikovi oreščki13.162.69.3653
posilstvo30.843.67.2544
sončnična semena20,752.93.4578
bučna semena24.545.84.7556
suhe marelice5.00,450.6213
datumi2.50,569.2274
pistacije20,050,07,0556
lešnik16.166.99.9704
posušene borovnice0,90,772.3309
suhe slive2,30,757,5231
posušen šipek3.40,021.5110
posušena jabolka2.20,159,0231
posušene goji jagode11.12.653.4309

Žita in žita

ajda4.52,325,0132
ajdova kaša viskozna na vodi3.20,817.190
nezmleta ajdova kaša3.03.414.6101
ajdova kaša z mlekom4.22,321.6118
ajdovi kosmiči9,02.467,0330
zdrob3.03.215.398
zdrob na vodi2.50,216.880
zdrob10.31.073.3328
ovsena kaša3.24.114.2102
ovsena kaša na vodi3.01.715,088
ovsena kaša z mlekom3.24.114.2102
ovseni zdrob12.36.159.5342
ovseni otrobi8,04.010,0110
ovseni kosmiči11.97.269.3366
koruzni zdrob8.31,275,0337
koruzni kosmiči6.92.583.6363
bulgur12.31,357,6342
kuskus kuhan3.80,221.8112
ječmenova kaša3.10,422.2109
kaša iz bisernega ječmena na vodi3.10,422.2109
ječmenova kaša9.31.173,7320
vzklila pšenica7.51,341.4198
Pšenični zdrob11.51,362,0316
pšenični otrobi15.13.853.6296
prosena kaša4.71.126.1135
viskozna prosena kaša na vodi3.00,717,090
riž bel6,70,778,9344
kuhan beli riž2.20,524.9116
rjavi riž7.41.872.9337
kuhan divji riž4.00,321.1100
divji črni riž4.10,421,0101
dolgozrnat riž7.10,778,0365
zlati riž8.10,478,0349
poliran riž7,01.071.4330
rjavi riž6,34.465.1331
kuhan rjavi riž2.60,922.8110
nepolirani rdeči riž10.52.570,5362
poliran okroglozrnat riž0,10,479,0350
nepoliran kuhan riž2.70,736,0125
riževa porrige2.53.116,097
riževa kaša na vodi1.50,117.478
riževa kaša z mlekom2.53.116,097
riževi kosmiči13.420.928.9316
riževi kosmiči7,02.077,0360
ječmenova kaša11.52.065,8310
ječmenov zdrob10,01,371.7324
ječmenovi kosmiči9.83.679.4355
ječmenova kaša3.62.019.8111
ječmenova kaša na vodi2,30,315.776
ječmenova kaša z mlekom3.62.019.8111
ječmenov zdrob10.41,366.3324
rženi otrobi11.23.232,0221
rženi kosmiči6.43.282.6343

Moka in testenine

pšenična moka 1. razreda10.61,367,6331
pšenična moka 2. razreda11.71.863.7324
pšenična moka najvišje stopnje10.31.168,9334
polnozrnata pšenična moka11.52.255.8298
arašidovo moko25,047,014.5590
palačinka moka10.11.869,7336
grahova moka21,02.049,0298
prehranska ajdova moka13.61,273,7367
moka iz pšeničnih kalčkov33.97,732.8335
ovsena otrobova moka18,07.145.3320
dietetična koruzna moka7.21.570.2330
sezamova moka45,012,032,0462
lanena moka36,010,09,0270
dietetična ovsena moka13,06.864.9369
polnozrnata ržena moka9.42,355.9280
olupljena ržena moka9,01.073,0325
prehranska riževa moka7.40,682,0371
lečja moka28,01.056,0321
ječmenova moka10,01.656.1284
testenine10.41.169,7337
vrhunske testenine10.41.169,7337
kuhani makaroni3.50,423.2112
mlečne testenine11.52.967.1345
testenine prvega razreda10.71,368.4335
jajčne testenine11.32.168,0345
ajdovi rezanci14.70,970,5348
domači rezanci12,03.760.1322
riževi rezanci7,00,079,0344
ravioli15.58,029.7245
rižev papir5.80,077,0333
špageti10.41.171,5344
špageti širataki0,00,00,6devet
tagliatelle21.72.263.3374
farfalle10.41.171,5344
fettuccine14.14.467,6384
funchose0,70,584,0320
agnolotti10,01.171,5344
cmoki5.04.825.8160
prilepite10,01.171,5344
palačinke6.112.326,0233
palačinke z gobami6,79.921,0218
palačinke z rdečim kaviarjem12.715.233.7324
palačinke z maslom8,015.240.6332
palačinke z medom7.213.550.4350
palačinke s sirom11.418.334.3348
palačinke s kondenziranim mlekom8.112.441,7324
palačinke s kislo smetano7.116.334.3311
cmoki s češnjami7.60,018,7105
cmoki s krompirjem4.43.718.5125
cmoki s skuto12,04.217,0154
cmoki s krompirjem in gobami6,03.632,0184
palačinke6,37.351.4294
cmoki11.912.429,0275

Pekarski izdelki

baguette7.52.951.4262
volani16,01.070,0336
štruca7.52.950.9264
narezan hlebec7.52.950.9264
vrečke16,01.070,0336
visokokalorična žemljica7.39.662.4363
otrobova žemljica7.81.843.9220
bun kapitel8.42.252.8270
sendvič žemljice s sezamom9.64.259.5320
žemljice za hamburgerje7,04.052,0272
žemljice s hrenovkami8.77.560.6339
žemljice7.99.455.5339
torta z nadevom iz skute10,012.146.1331
kalach7.90,851.6249
preste8.23.169.3338
krutoni10.19,771.7426
Armenski lavaš7.91.047.6236
Kavkaški lavaš8.10,757.1274
ržena pogača8,018.344.2376
matzo10.51,369,9312
Ukrajinsko sladko meso7.90,950.2246
krofi5.83.941.9215
krofi s česnom8.63.358,8299
pita7.40,849.9242
pletenica s sezamovimi semeni7.92.751.5267
pletenica z makom7.92.751.5267
Žemlja7.68.856.4334
pecivo Moskva7.68.757.2330
krof5.613,038.8296
vrečka7.910.857.2357
krekerji iz belega kruha11.21.472.2331
rženi krekerji16,01.070,0336
sušenje maka11.34.470,5372
tacos7.120.858.1467
koruzna tortilja5.72.844.6218
pšenična tortilja8.48.354.6327
sirova tortilja6,77,045,0270
Borodinski kruh6.91,340.9208
bojarski kruh6.91,348.3232
vzgojen kruh9,02.236,0217
žitni kruh hercules10.15.449,0289
mlečni kruh hercules10.42.751.6277
gorčični kruh7.14.848.3269
ajdov kruh7.12.545.8228
Darnitsky kruh6.61.141,0206
žlahtni kruh9.29.528.8238
rustikalni kruh6.81,241.2203
kmečki kruh6.20,940.2193
koruzni kruh6,77.143.5266
ovseni kruh7.13.240.8226
pšenični kruh8.11.048.8242
rženo-pšenični kruh8.13.442.2222
rženi kruh6.61,234.2165
otrobov kruh7.51,345.2227
kruh s semeni10.510.143.3302
sojin kruh52,01,217.4282
sladni kruh7.50,750.6236
kapitalni kruh7,01,245.8210
namizni kruh6.91,243.2214
Ukrajinski kruh6.61,239.6198
česnov kruh20.32.155.5323
kruh ciabatta7,73.847.8262
rženi kruh11,02.758,0310
polnozrnat kruh10.12,357.1295

Slaščice

marelična marmelada0,00,062,0236
kutinova marmelada0,40,270.6273
pomarančna marmelada2.60,570,0245
brusnična marmelada0,20,164.6244
češnjeva marmelada0,00,064,0256
hruškova marmelada0,30,270,8273
melonina marmelada0,30,144.7197
jagodna marmelada0,30,158,0219
figovo marmelado0,00,062,0236
jagodna marmelada0,30,174,0285
limonina marmelada0,00,060,0240
malinova marmelada0,60,270.4273
mandarina marmelada0,70,275,9294
marmelada iz rakitovca0,73.734.4165
regratova marmelada0,60,148,0191
breskev marmelada0,50,066,8258
slivova marmelada0,40,374.2288
borovničeva marmelada0,40,256.1214
marmelada iz črnega ribeza0,60,172.9284
marmelada iz aronije0,40,074,8387
jabolčna marmelada0,40,368.2265
vaflji z maščobnim nadevom3.430.264.7539
vaflji s sadnim nadevom3.22.880.9350
ganache4.934.552,5542
ganache bela3.937.248.9547
čokolada ganache4.934.552,5542
hematogen6,03.075,7354
pomarančna marmelada0,80,463,0268
bananina marmelada0,10,059.2215
brusnična marmelada0,80,759,0250
češnjeva marmelada0,00,056.5226
jagodna marmelada0,00,065,0272
malinova marmelada0,70,423.9106
marmelada iz mandarine0,30,070,8276
breskev marmelada0,50,066,8258
slivova marmelada0,40,373.2288
borovničeva marmelada0,40,253.1214
jabolčna marmelada0,00,024,0245
žele oranžna2.80,020.388
češnjev žele2.80,014,056
žele jagoda2.50,015.669
limonin žele2.80,020.388
mlečni žele2.71,22.432
jabolčni žele2.50,015.669
marshmallow0,80,078,5304
sladkarije karamela0,00,196.2362
sadna karamela0,10,192.2357
čokoladno-orehova karamela1.89.286,8420
mafin iz rozin6.417.653.6384
sladkarije raffaello9.347.838.8623
sladkarije rondo0,60,098.4405
praženi bonboni5.326.965,6523
sladkarije krem ​​pikapolonica2.74.482.4351
smetane sladkarije7.531.855.8523
sladki koren sladkarije3.710,069,0385
mlečne sladkarije2.74,382.3364
fondant sladkarije2.24.683.6369
sadne sladkarije1.68.675,8369
čokoladne sladkarije4.039.554.2569
konfiguracija0,90,240.3183
pecivo krema0,226,016.5300
koruzne palčke8.31,275,0325
koruzne palčke sladke4.713,082.9467
lukma2.02.175,6380
sadni žele0,40,076.6293
sadno-jagodičasta marmelada v čokoladi1.59.264.2349
klini za marmelado0,00,086,6318
marcipan6.821.265.3479
nugat z mandlji in brusnicami6,022,060,0465
nugat z oreščki in kandiranim sadjem6.516,065,0430
nutella pasta6.831,056,0530
prilepite0,50,080,8310
rustikalni piškoti8.126.857,8444
piškotni kreker11.313.467.1352
Maria piškoti8.78.870.9400
mandljevi piškoti7,022.764.7486
ovseni kosmiči6.514.471.8437
piškoti s pečenim mlekom7.226.563,0519
masleni piškoti10.45.276,8458
piškotke8.83.742.5283
zračna torta3.116.368,5419
jogurtova torta7,024.626.1352
torta carmen2.919.452.8390
torta krompir3.720,047.6355
torta s kremo1.725.250.9454
torta eclair s smetano3.230.836.2439
pecivo z marmelado5.921.156.3437
marelična marmelada0,30,064,0242
hruškova marmelada0,10,156.8215
slivova marmelada0,60,573.6285
jabolčna marmelada0,40,040,0190
Medenjaki Tula5.86.571.6364
medenjaki5.96.570,5353
Turški užitki0,80,779.4316
sirni vdihi12.316.543,7376
sladka slama9.16.169.3372
slana slama9.44.567,0347
sokovnik10.18.840.5274
krekerji za čaj10,02,373.8397
krekerji z rozinami8.44.978,5395
krekerji s sladkorjem9.54.272.1368
krekerji9,79.172.9414
testo za cmoke7.91.450.6234
pusto testo kvasa5.86.449.3274
pecivo iz testa6.521.649.9403
nekvašeno testo9,03.040.6225
testo za medenjake4.82.877.7336
sesekljano testo6,017.240.2304
sadje v čokoladi0,815.611,0179
halva11.629.754,0523
sončnična halva11.629.754,0523
churchkhela5.015,063,0410

Sladoled

mlečni sladoled3.23.521.3126
mlečni jagodni sladoled3.82.822.2123
sladoled mlečna krem ​​brulee3.53.523.1134
oreškov sladoled5.46.520.1157
sladoled iz mlečne čokolade4.23.523,0138
sladoledne sunde3.215,020.8227
sladoled sundae krem ​​brulee3.015,023,0235
sladoled oreh sladoled5.218,019.9259
sladoledna čokoladna čokolada3.615,022.3236
sladoled kremast3.310,019.8179
sladoled jagoda3.88,020.9165
sladoledna kremasta krem ​​brulee3.510,021.6186
sladoled orešček5.513,018.6210
kremni čokoladni sladoled3.510,021.5188
sladoled popsicle3.520,019.6270

Torte

raznovrstna torta4.714.936.1294
banketna torta3.919.545.3367
mojster tortnega monograma5.012,038.1274
torta verona5.019.839.3350
torta vivaldi4,312.852.6340
češnjeva vrtna torta3.015.636.2298
torta jež4.125,050.9445
cik-cak torta6.216.837.2311
zimska češnjeva torta3.16.155.5282
torta zlati ključ5.415,049.2357
torta isabella4.618.626.5291
torta skušnjava7.621.459.9442
jogurtova torta z brusnicami2.510.135.4240
vrtiljak za torte12.924.935.2416
kraljevska orehova torta7,727.529.5396
kremna brule torta5.413.436.5285
Leningradska torta4,323.657.9454
makova torta11.437.440.2543
malinova torta6.124.237.8411
maska ​​za torto4.716.349,7357
torta medena pravljica6.424.854,7467
medena torta6,029,048.9478
Napoleonova torta6.442.238.7558
torta tihožitje4.214.748.4341
Torta Othello5.915.455.9379
pancho torta5.613.133.5270
torta piramida4.514,034.5284
torta dnevnik2.617.850.6354
tortni let5.724.855.4456
torta ptica3.017.862.6412
torta veselje3.716.148.5344
Rajski vrtni kolač3.38.743.4264
torta vrtnica4.018.159.7404
torta s suhimi slivami4.522.731,0346
torta s suhimi slivami in suhimi marelicami4.522.742.5392
kremna orehova torta2.913.535.3275
kislo smetana torta z ananasom4.817.540.6339
kislo smetano torto z medom3.319.525.8292
kislo smetana torta z breskvami4.817.540.6339
kislo smetano torto s suhimi slivami4.817.540.6339
torta skušnjava4.09,041.2234
tartuffe torta3.323.858.3461
kremna skuta3.38,037.6236
torta zmaga3.915.335.6292
tartufov kolač4,322.631.1345
tartufov kolač s kavo3.727.346.1445
tartufov kolač z makom3.727.346.1445
tartufov kolač z oreščki3.727.346.1445
tartufov kolač s čokolado3.727.346.1445
torta črni princ5.919.339.4348
Pusta pomarančna torta5.58,012.8145
pusto pecivo z limono in malinami5.58,012.8145
pusto pecivo z oreščki6.29.113,0159
pusta jagodna torta5.58,012.8145

Čokolada

čokoladna nagrada3.924.657.9471
čokoladni prijaznejši8.734,753,5561
kitkat čokolada6,328.261.1524
čokoladni mars4.418.268,0453
mlečna čokolada milka5.731,057,6534
mlečna čokolada3.616.871.7452
čokoladni oreški arašidi10.628.549,8498
čokolada za piknik7.428.856.6504
čokoladni snickers9.327.954.6507
čokolado twix5.025,063,0496
Grenka čokolada Babaevsky8,036,046.8540
Babaevsky originalna čokolada6.936,052.1552
čokoladno bela4.230.462.2541
bela čokolada s kokosom7.335,054.6562
grenka čokolada6.235.448.2539
mlečna čokolada6.935,754.4550
čokolada z oreščki6.640.949.9580

Surovine in začimbe

živilski agar4.00,076,0301
adjika1.03.75.859
janež17.615.935.4337
zvezdasti janež18,016,050,0337
Bazilika2.50,64,327.
bujonska kocka2.02.04.040
vanilin0,10,112.7288
vanilija1,20,112.5287
nagelj6,020.127,0323
gorčica5.76.422,0162
kvas12.72.70,075
ginseng0,00,010,041
suha kvasa11,02.067,0330
posušena zelenica3.00,024.5210
zira12,05.032,0112
ingver1.80,815,880
kafra0,00,00,0-
kardamom10.86,768,5311
curry12.713.825,0352
kečap1.81.022.293
kokosovi kosmiči13,065,014,0592
koriander1.50,05.025.
cimet3.93.279,8261
krompirjev škrob0,10,079.6300
koruzni škrob1.00,685.2329
ksilitol0,00,097,9367
kurkuma12.713.858.2325
Lovorjev list7.68.448.7313
limonina kislina0,00,00,0-
prehranska majoneza1.420,04.4204
domača majoneza (pripravljena)5.358.74.5568
namizna mlečna majoneza2.467,03.9627
majaron12.77,060.6271
akacijev med0,80,071,0288
vresov med0,80,081,5329
ajdov med0,50,076,8309
limetin med0,60,079.7323
dragi maj0,30,082.4331
sončnični med1.00,079,0320
repični med0,80,081,5329
cvetni med0,30,080.1322
muškatni orešček20,050,07,0556
posušen origano11,010.321.6306
posušena paprika14.112.854,0282
sirup0,00,378.3296
beli poper10.42.142.4296
piment6.18.750,5263
grah2.00,27.940
mleta rdeča paprika0,70,34.621.
feferoni1.40,65.9trideset
črni poper14.73.041.6252
mleti črni poper10.43.338.7251
čili2.00,29.540
posušen peteršilj22.44.421.2276
pecilni prašek0,10,019.679
rožmarin3.35.920,7131
sladkor0,00,099,7398
vaniljev sladkor0,00,098,5394
javorjev sladkor0,10,290.9354
trsni sladkor0,00,099.4398
kristalni sladkor0,00,099,7398
rafinirani sladkor0,00,099,9400
sladkor v prahu0,00,099,8374
češnjev sirup0,30,164,0256
javorjev sirup0,00,167.4260
jagodni sirup0,20,039.5154
Soda bikarbona0,00,00,0-
sojini šparglji45,020,020,0440
rženi slad9.81,266.4316
sol0,00,00,0-
morska sol0,00,00,0-
aioli omaka2.086,50,8791
pomarančna omaka0,64.63.155
omaka za žar0,60,739.4166
gobova omaka1,24.86.282
curry omaka1.423.114.9267
sladko-kisla omaka0,30,839,7167
brusnična omaka0,21.042.2180
čebulna omaka1,36.14.875
mlečna omaka2.07.15.284
pesto5.045,06,0454
ribja omaka2.91.74.843
kislo smetanova omaka1.95.75.278
sojina omaka3.50,011,058
vinska omaka0,946,07,0464
teriyaki omaka5.90,015.589
paradižnikova omaka1.77.84.580
začinjena paradižnikova omaka2.50,021.898
omaka iz školjk3.50,021.3121
čili omako2.50,330.1120
krušne drobtine9,71.977,6347
timijan (timijan)5.61.710.5101
tkemali5.040,010,0418
kumina19.814.611.9333
paradižnikova mezga5.61.516.792
italijanska zelišča12.46.526,0259
posušen koper2.50,56,340
balzamični kis0,50,017,088
beli vinski kis0,00,05.9štirinajst
namizni kis 9%0,00,03.032
jabolčni kis 3%0,00,02,3enajst
jabolčni kis 5%0,00,00,7osemnajst
jabolčni kis 6%0,00,07.2štirinajst
hmelj-suneli5.040,010,0417
hren posušen3.20,410.556
nariban hren3.20,410.556
pomarančna lupina0,90,13.0šestnajst
lupina grenivke0,70,26.529.
apnena lupina0,90,13.0šestnajst
limonina lupina0,90,13.0šestnajst
radič1.70,24.121.
posušen česen16,00,475,0345
žajbelj3.70,48,049
žafran11.45.965.4310
pehtran1.50,05.025.

Mlekarna

mleko 0,5%2.80,54.935
mleko 0,7%3.30,74.738
mleko 1%3.31.04.841
mleko 1,5%2.81.54.744
mleko 2,5%2.82.54.752
mleko 3,2%2.93.24.759
mleko 3,6%2.83.64.762
mleko 4,5%3.14.54.772
kobilje mleko2.21.05.841
Kozje mleko3.63.34.868
kokosovo mleko1.814.92.7152
sveže kravje mleko2.93.54.762
ovčje mleko6.57,74.8110
sojino mleko3.31.85.754
posneto mleko v prahu33.21.052.6339
polnomastno mleko v prahu26,025,037.5476
pečeno mleko3.06,04.784
kefir 0%3.00,13.8trideset
kefir 1%2.81.04.040
kefir 1,5%3.31.53.641
kefir 2%3.42.04.751
kefir 2,5%2.82.53.950
kefir 3,2%2.83.24.156
smetana 9%2.89,04.0107
smetana 10% (z nizko vsebnostjo maščob)3.010,04.0118
smetana 15% (z nizko vsebnostjo maščob)2,315,03.6161
smetana 20% (srednje maščoba)2.820,03.7205
smetana 33% (klasična)2.233,04.0322
kisla smetana 10% (z nizko vsebnostjo maščob)3.010,02.9115
kisla smetana 12%2.712,03.9133
kisla smetana 15% (z nizko vsebnostjo maščob)2.615,03.0158
kisla smetana 18%2.518,03.6184
kisla smetana 20% (srednje maščoba)2.820,03.2206
kisla smetana 25% (klasična)2.625,02.5248
kisla smetana 30%2.430,03.1294
kisla smetana 40% (maščoba)2.440,02.6381
fermentirano pečeno mleko 1%3.01.04.240
fermentirano pečeno mleko 2,5%2.92.54.254
fermentirano pečeno mleko 3,2%2.93.24.157
fermentirano pečeno mleko 4%2.84.04.267
fermentirano pečeno mleko 6%5.06,04.184
zgoščeno mleko 0,1%3.00,13.8trideset
kislo mleko 1%3.01.04.140
kislo mleko 2,5%2.92.54.153
zgoščeno mleko 3,2%2.83.24.158
koumiss3.00,16,341
acidofilus 0,1%3.00,13.931.
acidofil 1%3.01.04.040
acidofilus 3,2%2.83.23.857
acidophilus 3,2% sladko2.83.28.677
naravni jogurt 2%4,32.06.260
naravni jogurt 3,2%5.03.23.566
sadni jogurt 1,5%3.71.58.963
sadni jogurt 3,2%5.03.28.585
varenets 2,5%2.82.54.050

Sir in skuta

Adyghe sir18.514,00,0240
Altajski sir26,026.53.5356
jantarni sir31,010,010,0220
Sir Appenzeller24.731.72.0403
sir brie21,023,00,0291
feta sir (iz kravjega mleka)17.920.10,0260
feta sir (iz ovčjega mleka)14.625.50,0298
sir gauda25,027,02.0356
Nizozemski sir26,026.80,0352
podeželski sir10.35.33.0103
domači sir12.75.04.0113
dor modri sir21,030,00,0354
zeleni sir26,026.53.5356
sir iz kislega mleka31,00,70,3133
kozji sir21.321.70,7290
dimljena klobasa23,019,00,0271
dimljeni sir27,725.37.3380
Kostromski sir25.226.30,0345
Latvijski sir23.324.10,0316
maasdamski sir23.526,00,0350
sir mascarpone4.841.54.8412
Moskovski sir26,026.53.5356
sir mocarela18,024,00,0240
marmorni sir24.825.20,0326
parmezan33,028,00,0392
topljeni sir16.811.223.8257
predelani čokoladni sir11.618.525.8311
Poshekhonsky sir26,026.50,0350
Baltski sir24.625.20,0332
sir ricotta11,013,03.0174
Sir Roquefort20,028,00,0337
Ruski sir24.129.50,3363
modri sir20,029,00,0340
sir sulguni20,024,00,0290
siriščni sir22,023.40,0305
kmetijski sir18.514.11.5207
Sir Feta17,024,00,0290
Sir Philadelphia5.424,03.2253
cheddar sir23,032,00,0392
Chechil sir19.522.81.9313
švicarski sir24.931.80,0396
sir edam24,026,00,0330
predelani jantarni sir7,027.34.0289
Jaroslavski sir26.226.60,0350
skuta18.63.618.2183
glaziran sir8.527.832,0407
skuta 0% (brez maščobe)16.50,01,371
skuta 0,1%16.70,12.076
skuta 0,6% (z nizko vsebnostjo maščob)18,00,61.888
skuta 1%16.31.01,379
skuta 1,8% (z nizko vsebnostjo maščob)18,01.83.3101
skuta 11%16,011,01.0170
skuta 18% (maščoba)14,018,02.8232
skuta 9% (krepko)16.79,02.0159
albuminska skuta11,00,02.052
domača skuta (iz mleka 1%)17.66.411.3166
tofu skuta8.14.20,673
skuta7.123,027.5341

Mesni izdelki

kuhana svinjina22.631.60,0375
pečena svinjina11.449.30,0489
dušeno svinjsko meso22.631.60,0375
svinjska rezina19.47.10,0142
pusto svinjsko meso19.47.10,0160
Šunka18,021.30,0261
svinjska jetra18.83.60,0108
prašičji jezik14.216.80,0208
svinjske ledvice13,03.10,080
prašičje srce15.13.20,089
mleto svinjsko meso17,021,00,0263
maščobe2.489,00,0797
kuhana govedina25.816.80,0254
pečena govedina32,728.10,0384
goveji golaž16.818.30,0232
goveja reza20.22.80,0106
goveja jetra17.43.10,098
goveja ledvica12.51.80,066
goveje srce15,03.00,087
goveji jezik13.612.10,0163
goveji možgani9.59.50,0124
pusto govedino22.27.10,0158
mleto govedino17.220,00,0254
kuhana teletina30.70,90,0131
telečja noga19.93.10,0108
telečje meso20.52.40,0105
teleta jetra19.23.34.1124
kuhana jagnjetina24.621.40,0291
pečeno jagnje20,024,00,0320
jagnječja enolončnica20,020.90,0268
jagnječja noga18,018,00,0232
jagnječja ledvica13.62.50,077
jagnječja jetra18,72.90,0101
jagnječje srce13.52.50,082
mleta ovčetina17,023,00,0282
ovčji jezik12.616.10,0195
ocvrt zajec25,06,0-155
zajčje mleto meso19.57.40,7147
zajčja jetra19,010,00,0166
kozje meso18,016,00,0216
slanina23,045,00,0500
šunka22.620.90,0279
hrabrost12.632,00,5336
pršut22.620.90,0279
jamon34.816.11,3241
mesna pašteta16.423.30,4277
jetrna pašteta11.628.92.5317
pašteta iz govejih jeter18.111.17,0177
goveji golaž14.117.40,0214
svinjska enolončnica13,035,00,0367
mleta klobasa12.332.42.9352

Klobase

kuhana klobasa13,722.80,0260
z dimljeno klobaso28.227.50,0360
p / prekajena klobasa16.244.60,0466
klobasa s / posušena24.138.31.0455
prekajena klobasa9.963.20,3608
jetrna klobasa14.428.52.2326
klobasa brawn11.328.40,3340
krvna klobasa9,019.514.5274
jagnječja klobasa16,019.30,0238
lovske klobase p / prekajene27.424.30,0326
goveje klobase11.418.21.5215
svinjske klobase10.131.61.9332
piščančje klobase11,019,02.6226
mlečne klobase12.325.30,0277
svinjske klobase11.830.80,0324
goveje klobase10.420.10,8226
piščančje klobase10.822.44.2259
prašiči10,033,00,0337

Ptica

kuhani piščanec25.27.40,0170
ocvrt piščanec26,012,00,0210
dimljeni piščanec27.58.20,0184
piščančje prsi23.21.70,0114
piščančji boben19.38.70,0161
piščančje stegno17.315.30,0211
piščančja jetra20.45.91.4140
piščančje srce15,810.30,8159
kuhan piščančji file30.43.50,0153
piščančja krilca19.212.20,0186
piščančje krake16.810.20,0158
mleto piščančje meso17.48.10,0143
puranje jetra19.522,00,0276
kuhan puranji file25,01.0-130
pečen puran28,06,0-165
mleto puranje20,08,00,0161
kuhana raca19.718.80,0248
prekajena raca19,028.40,0337
pečena raca22.619.50,0266
račja jetra15,838,00,0405
kuhana gos19.341.2-447
ocvrta gos22.958,8-620
gosja jetra15.239,00,0412
prepelice18.217.30,4230
fazan18,020,00,5254
tetreb18,020,00,5254
pegatke20.62.50,0110
lesni tetrab18,020,00,0254
golobje meso18.523.80,0294
foie gras11.443.84.7462
omleta9.615.41.9184
Omlet s sirom16.329.72.6342
ocvrto jajce11.915.30,7192
jajčni prah46,037.34.5542
piščančja jajca12.710.90,7157
kuhana piščančja jajca v vrečki12.711.50,7157
trdo kuhana piščančja jajca12.911.60,8160
mehko kuhana piščančja jajca12.811.60,8159
gosja jajca13.913.31.4185
puranje jajca13.111.70,7165
prepeličja jajca11.913.10,6168
račja jajca13.314.50,1185

Ribe in morski sadeži

sardon atlantski20.16.10,0135
rdeči cipal (sultanka)19.43.80,0117
belooka17.52.00,088
beluga sveža21,00,70,0147
gobiji v paradižnikovi omaki17.52.00,088
bik17.52.00,088
na soncu posušen roach46.45.50,0235
dimljeni roach31.16,30,0181
sveža vobla18,02.80,097
rjave alge1.70,68.343
alge zelene1.50,05.025.
alge rdeče1.50,05.025.
morske alge wakame3.00,68.645
alge dals1.50,05.025.
morske alge limu1.70,24,325.
alge spirulina4.22.59.979
roza losos20.56.50,0142
dorado18,03.00,096
ruff17.52.00,088
som16,05.00,0109
Rdeči kaviar32,015,00,0263
črni kaviar28,09,70,0203
ikra trske24,00,20,0115
lignji21.22.82.0122
iverka16.51.80,083
sipe16.20,70,879
križev krap17.71.80,087
krap16,05.30,0112
čum22,05.60,0138
cipal21,00,40,0124
papalina17.17.60,0137
smrdljiv15.44.50,0102
rakovica modra18.11.10,087
Rak Kamčatka18.30,60,084
meso rakov6,01.010,073
rakovice6,01.010,073
rdeča18.33.00,0100
kozice22,01.00,097
tigrova kozica19.20,60,089
jastog (meso vratu)17.52.00,088
langoustine20.61.52.4112
orada17.14.10,0105
linj7,01.80,040
jastog18.80,90,590
losos19.86,30,0142
mastne ribe18.84.20,0112
školjke9.11.50,050
svetilka17.52.00,088
polok15.90,90,072
kapelin13.411.50,0157
morski sadeži v pločevinkah10,01.71,361
morske alge0,85.10,049
navaga16.11.00,073
rdeči losos20.38.40,0157
brancin15.31.50,079
rečni ostriž18.50,90,082
svež omul17.52.0-88
jesetra16.410.90,0163
hobotnica18.20,00,073
hobotnica mini14.91.02.282
sveža morska plošča18.93.00,0102
pelengas18,05.00,084
vahnja17.20,20,071
svež roach17.52.00,088
sinje moli16.10,9-72
raki20.31,31.097
rapana16.71.10,077
polok19.40,90,092
saury sveže18.612,0-182
dimljeni sled25.45.6-152
sardela20.69.6-169
sardela v olju24.113.9-221
sardela v paradižnikovi omaki17,09.91.4162
zvezdasta jesetra17,011.8-160
sleda16.310.7-161
vloženi sled16.512.63.4192
slani sled19.815.40,0217
losos21.66,0-140
brancin18,03.0-99
naklon24,01.60,0110
skuša18,013.20,0191
som16.88.5-143
šur19,05.0-119
sterlet17,06.1-122
zander19.20,7-84
surimi15.20,96.899
Oven17.52.00,088
rašp17.83.4-102
srebrni krap bel svež19.50,90,286
trepang7.30,60,034
trska17.70,7-78
tuna23,01.0-101
til17.52.00,088
akne14.530.5-332
sveže ostrige14,06,00,395
postrv19.22.1-97
fugu16.41.60,0108
lipan17.52.00,088
oslič16.62.20,086
sabrefish17.52.00,088
papalina iz papaline12,014,05.3195
papaline17.432.40,4363
ščuka18.40,8-82
yukola25,05.00,0145
jezik morja10.35.2-88

Olja in maščobe

rastlinsko olje0,099,00,0899
nerafinirano rastlinsko olje0,099,00,0899
maslo0,582,50,8748
nesoljeno kmečko maslo1.072,51.4662
kmečko slano maslo1.072,51.4662
nizkokalorična margarina0,560,00,7545
smetana margarina0,582,00,0745
namizna mlečna margarina0,382,01.0743
arašidovo maslo0,099,90,0899
kakavovo maslo0,099,90,0899
kokosovo olje0,099,90,0899
koruzno olje0,099,90,0899
sezamovo olje0,099,90,0899
laneno olje0,099,80,0898
mandljevo olje0,090,70,0816
olivno olje0,099,80,0898
oreško maslo0,0100,00,0899
palmovo olje0,099,90,0899
sončnično olje0,099,90,0899
repično-sojino olje0,099,90,0899
repično olje0,099,90,0899
sojino olje0,099,90,0899
ghee0,299,00,0892
čokoladno maslo1.562,018.6642
živalska maščoba0,099,70,0897
slaščice0,099,80,0898
kuhanje maščobe0,099,70,0897
ribje olje0,0100,00,0902
topljena svinjska maščoba0,099,60,0896

Brezalkoholne pijače

krušni kruh0,20,05.227.
kola0,00,010.442
kola luč0,00,00,0-
kava z mlekom in sladkorjem0,71.011.258
kava s kondenziranim mlekom0,70,910.955
kava s kondenziranim mlekom in sladkorjem0,60,613.662
limonada0,00,06.426.
mirinda0,00,07.531.
pepsi0,00,08.738
sprite0,10,07,029.
fanta0,00,011.748
črni čaj z limono in sladkorjem0,20,17.128.
črni čaj z mlekom in sladkorjem0,70,88.243
energijska pijača0,00,011.345

Sokovi in ​​kompoti

marelični kompot0,50,021,085
marelični sok0,90,19,038
ananasov kompot0,10,114,071
ananasov nektar0,10,012.954
Ananasov sok0,30,111.448
oranžni nektar0,30,010.143
pomarančni sok0,90,28.136
sok lubenice0,60,15.938
bananin sok0,00,012,048
Brezov sok0,10,05.824.
grozdni kompot0,50,019.777
grozdni sok0,30,014,054
češnjev kompot0,60,024.599
češnjev nektar0,10,012,050
Češnjev sok0,70,010.247
sok granatnega jabolka0,30,014.564
grenivkin nektar0,20,010.444
grenivkin sok0,90,26.5trideset
kompot iz hrušk0,20,018.270
hruškov nektar0,10,18.837
hruškov sok0,40,311,046
posušen jabolčni žele0,10,016.366
jabolčni žele0,10,123,797
Jagodni sok0,60,47,031.
brusnični sok0,40,311,046
kompot iz suhega sadja brez sladkorja0,80,014.260
limonin sok0,90,13.0šestnajst
mangov sok0,00,013.554
mandarinski kompot0,10,018.169
mandarinin sok0,80,38.136
korenčkov sok1.10,16.428.
breskov kompot0,50,019.978
breskov nektar0,20,09,038
breskov sok0,90,19.540
kompot iz slive0,50,023.996
nektar slive0,10,011,046
slivov sok0,80,09.639
paradižnikov sok1.10,23.821.
bučni sok0,00,09,038
češnjev kompot0,50,019.978
jabolčni kompot0,20,022.185
jabolčni nektar0,10,010,041
jabolčni sok0,40,49.842
* podatki so navedeni za 100 g izdelka

Izdelki v celoti ali delno omejeni

Na splošno ni nobenih kategoričnih prepovedi uživanja te ali one hrane, hkrati pa ohranjamo kalorično prehrano. Da bi povečali učinkovitost tega prehranjevalnega režima in zmanjšali verjetnost, da boste lačni, nutricionisti svetujejo, da iz svoje prehrane izključijo najbolj kalorično hrano (živila, ki vsebujejo sladkor, hitro hrano, sladkarije, prigrizke itd.) Ali vsaj znatno omejijo njihovo uživanje. Podobna priporočila veljajo za alkoholne izdelke, saj imajo močne pijače pogosto ne le veliko kalorično vsebnost, temveč prispevajo tudi k utrujanju občutka odgovornosti, kar lahko povzroči okvaro prehrane..

Tabela prepovedanih izdelkov

Prigrizki

Beljakovine, gMaščoba, gOgljikovi hidrati, gKalorije, kcal
krompirjev čips5.530,053,0520
nori čips24.923.847.6476
sadni čips3.20,078.1350
pokovka karamela5.38.776.1401
slane kokice7.313.562,7407
sirove kokice5.830.850.1506

Pekarski izdelki

štruca7.52.950.9264
kalach7.90,851.6249
Žemlja7.68.856.4334
vrečka7.910.857.2357
pšenični kruh8.11.048.8242

Slaščice

marmelado0,30,263,0263
ganache4.934.552,5542
marmelado0,30,156,0238
marshmallow0,80,078,5304
sladkarije4,319.867,5453
konfiguracija0,90,240.3183
beze2.620.860,5440
prilepite0,50,080,8310
piškot7.511.874.9417
torta3.822.647,0397
marmelado0,40,258.6233
medenjaki5.86.571.6364
sokovnik10.18.840.5274
halva11.629.754,0523
churchkhela5.015,063,0410

Sladoled

sladoled3.76.922.1189

Torte

torta4.423.445.2407

Čokolada

čokolado5.435.356.5544

Surovine in začimbe

vanilija1,20,112.5287
kečap1.81.022.293
majoneza2.467,03.9627
srček0,80,081,5329
sirup0,00,378.3296
sladkor0,00,099,7398
sol0,00,00,0-

Mlekarna

kondenzirano mleko7.28.556,0320
pečeno mleko3.06,04.784
smetana 35% (maščoba)2.535,03.0337
kisla smetana 40% (maščoba)2.440,02.6381

Mesni izdelki

pečena svinjina11.449.30,0489
maščobe2.489,00,0797
pečena govedina32,728.10,0384
pečeno jagnje20,024,00,0320
slanina23,045,00,0500
šunka22.620.90,0279
goveji golaž14.117.40,0214
svinjska enolončnica13,035,00,0367

Klobase

kuhana klobasa13,722.80,0260
z dimljeno klobaso28.227.50,0360
p / prekajena klobasa16.244.60,0466
klobasa s / posušena24.138.31.0455
prekajena klobasa9.963.20,3608
jetrna klobasa14.428.52.2326
krvna klobasa9,019.514.5274
klobase10.131.61.9332
klobase12.325.30,0277
prašiči10,033,00,0337

Ptica

pečena raca22.619.50,0266
ocvrta gos22.958,8-620
foie gras11.443.84.7462

Ribe in morski sadeži

posušene ribe17.54.60,0139
prekajene ribe26.89.90,0196
marinirane ribe1.73.011.482
soljene ribe19.22.00,0190

Olja in maščobe

maslo0,582,50,8748
smetana margarina0,582,00,0745
živalska maščoba0,099,70,0897
kuhanje maščobe0,099,70,0897

Alkoholne pijače

žganje0,00,00,5225
viski0,00,00,4235
vodka0,00,00,1235
konjak0,00,00,1239
alkohol0,31.117.2242
pivo0,30,04.642
pristaniško vino0,40,012,0163
rum0,00,00,0220
šampanjec0,20,05.088

Brezalkoholne pijače

soda voda0,00,00,0-
kola0,00,010.442
limonada0,00,06.426.
mirinda0,00,07.531.
pepsi0,00,08.738
sprite0,10,07,029.
fanta0,00,011.748
* podatki so navedeni za 100 g izdelka

Meni kalorične diete (običajna hrana)

Jedilnik vseh različic nizkokalorične hrane naj bo sestavljen individualno, kot celota, glede na osebni okus pri izbiri hrane, hkrati pa dajanje prednosti polnovredni in zdravi hrani. Skupna vsebnost kalorij v vseh obrokih na dan mora ustrezati izračunani in že znižani stopnji vnosa / porabe energije v hrani, kar vam bo omogočilo učinkovito in, kar je še pomembneje, nenevarno izgubo teže..

Obroke, katerih število naj bo vsaj pet na dan, je treba izvajati ob določenem času s približno enakimi odmori, da se izognemo lakoti. Iz istega razloga morajo biti obroki pripravljeni na zdrav način in čim bolj nasitni. Najbolje je, da svojo prehrano načrtujete teden dni vnaprej in si vnaprej založite potrebno in raznoliko hrano. Načeloma poskusite ne kupovati ali hraniti potencialno nezdrave in visokokalorične hrane doma..

Absolutno vse porabljene trdne in tekoče izdelke je treba tehtati na kuhinjski tehtnici, izračunati njihovo vsebnost kalorij, jih zapisati v številke in šele nato pojesti. Ne pozabite prešteti niti na videz nepomembnih aditivov za živila, kot so solatni prelivi, kuharske sestavine itd..

Držite se obilnega režima pitja, predvsem naslonjenega na filtrirano vodo. Na jedilnik vključite čim več zelenjave z nizko vsebnostjo škroba in pustega mesa. Ko dlje časa zapuščate hišo, vzemite s seboj že izračunano kalorično hrano, ki jo lahko uporabite kot prigrizek. Da bi povečali učinkovitost nizkokalorične diete, se držite vseh zgoraj opisanih načel takšnega hujšanja..

Vzorčni meni za 1200 kalorično prehrano na dan

Vizualni pripomoček za pripravo tedenske prehrane po kalorijah je lahko naslednja približna dieta 1200 kcal na dan, ki je med tovrstnimi vrstami najbolj priljubljena..

Ponedeljek

ObrokIzdelki / jediKalorični obrok
Prvi zajtrk
  • ovseni piškoti 50 g;
  • rozine 50 g.
360
Kosilo
  • 1% kefir 200 ml;
  • žitni čips 2 kos.
157
Večerja
  • kuhan / pečen piščančji file 100 g;
  • rjavi kuhan riž 100 g;
  • paradižnik 1 kos.
346
Popoldanska malica
  • 1,5% klasični jogurt 125 g;
  • kivi 1 kos.
133
Večerja
  • tuna v lastnem soku 200 g;
  • par listov solate.
196

Skupna dnevna hranilna vrednost je 1192 kcal.

Torek

ObrokIzdelki / jediKalorični obrok
Prvi zajtrk
  • kuhana ajda z maslom 200 g;
  • dietni kruh 2 kos.
356
Kosilo
  • 1% skuta 100 g;
  • jabolko 1 kos.
148
Večerja
  • goveji zrezek 100 g;
  • češnjev paradižnik 3 kos.
364
Popoldanska malica
  • hlebček 2 kos.;
  • korenčkov sok 200 ml.
152
Večerja
  • dušene ribe z nizko vsebnostjo maščob 100 g;
  • zelena solata 100 g.
155

Skupna dnevna hranilna vrednost je 1175 kcal.

Sreda

ObrokIzdelki / jediKalorični obrok
Prvi zajtrk
  • kuhano jajce 1 kos;
  • žitni hrustljavi kruhki 2 kos.
368
Kosilo
  • hruška 1 kos;
  • orehi 3 kos.
162
Večerja
  • 27% prehranski sir 50 g;
  • solata z morskimi sadeži 250 g.
352
Popoldanska malica
  • 1,5% klasični jogurt 125 g;
  • zelenjavna solata 150 g.
148
Večerja
  • omleta s paradižnikom in zeleno čebulo.
169

Skupna dnevna hranilna vrednost je 1199 kcal.

Četrtek

ObrokIzdelki / jediKalorični obrok
Prvi zajtrk
  • ovsena mlečna kaša 200 g;
  • grenivke 1 kos.
345
Kosilo
  • 5% skuta z zelišči 150 g.
182
Večerja
  • kuhana teletina 200 g;
  • zeleni grah 100 g.
334
Popoldanska malica
  • šampinjoni na žaru s čebulo in paradižnikom 150 g.
134
Večerja
  • zelenjavna enolončnica 150 g;
  • Parmezan 20 g.
182

Skupna dnevna hranilna vrednost je 1177 kcal.

Petek

ObrokIzdelki / jediKalorični obrok
Prvi zajtrk
  • polnozrnati hrustljavi kruhki 3 kos;
  • suhe marelice 60 g.
336
Kosilo
  • poširano jajce 1 kos;
  • rastlinski sok 200 ml.
114
Večerja
  • rižota z gobami 150 g.
380
Popoldanska malica
  • pečena jabolka s skuto 200 g.
188
Večerja
  • oslič v pečici z zelišči 150 g.
142

Skupna dnevna hranilna vrednost je 1160 kcal.

Sobota

ObrokIzdelki / jediKalorični obrok
Prvi zajtrk
  • mlečni zdrob 250 g;
  • suhe slive 50 g.
360
Kosilo
  • sir mocarela 50 g;
  • paradižnik 1 kos.
148
Večerja
  • piščančja juha z ajdo in krompirjem 350 g.
335
Popoldanska malica
  • ovseni jogurt 100 g;
  • oranžna 1 kos.
148
Večerja
  • kuhane kozice z zelišči 150 g.
168

Skupna dnevna hranilna vrednost je 1159 kcal.

Nedelja

ObrokIzdelki / jediKalorični obrok
Prvi zajtrk
  • granulirana skuta 200 g;
  • sveže / zamrznjeno jagodičje 50 g.
254
Kosilo
  • dietetični kruh 2 kos;
  • 2,5% zgoščenega mleka 125 g.
129
Večerja
  • Kitajski fižol s svinjino 250 g;
  • surova zelenjava.
454
Popoldanska malica
  • solata z jajcem in redkev;
  • jabolčni sok 100 g.
141
Večerja
  • kuhani puranji file 100 g;
  • bučni pire 50 g.
174

Skupna dnevna hranilna vrednost je 1152 kcal.

Kalorični dieti

Če sledite dieti s štetjem kalorij, je načeloma dovoljeno, da si brez večjih težav pripravite kakršne koli jedi, ki ustrezajo mejam izračunane prehrane, še posebej, ker danes lahko takšne recepte najdete na internetu s fotografijami in navedbo kalorij, vključno s celo recepti za dietne sladice s kalorijami... Kot primer so našteti dietni obroki s kalorijami, ki vam lahko pomagajo popestriti in obogatiti postopek hujšanja..

Kitajski fižol s svinjino

  • zeleni fižol - 200 g;
  • mleto svinjsko meso z nizko vsebnostjo maščob - 200 g;
  • česen - 2-3 zob.;
  • koren ingverja - 15 g;
  • daikon - 100 g;
  • sojina omaka - 3 žlice. l.;
  • sezamovo olje - 2 žlici l.;
  • mleti čili - po okusu.

Kitajski fižol s svinjino

Ves fižol zavrite do polovice, nato ga sperite pod tekočo vodo in ga prerežite na pol. V ponvi segrejemo sezamovo olje, vanj stresemo polovice fižola in jih na majhnem ognju pražimo 4-5 minut. Fižol prenesite v primerno skledo, da odteče odvečno olje. Ingver in česen drobno nasekljamo in daikon narežemo na tanke trakove. Vse to pražimo v isti ponvi 2-3 minute, začinimo s poprom. Mleto meso dušite v drugi ponvi 4-5 minut. Zelenjavni mešanici dodajte fižol in mleto meso, prelijte s sojino omako in dušite 1 minuto.

100 gramov te jedi vsebuje 174 kcal.

Domači gazpacho

  • kumare - 2 kos.;
  • paradižnik - 3 kos.;
  • čebula in solata paprika - 1 kos;
  • česen - 3 zob.;
  • limonin sok - 1 žlica l.;
  • voda - 150 ml;
  • sol / poper - po okusu.

Vso zelenjavo skrbno operite. Paradižniku odstranite lupine s spiranjem z vrelo vodo. Česen in čebulo drobno nasekljamo. Polovico popra in kumare nasekljajte na poljubne koščke in jih položite v mešalnik. Tam dodajte ves paradižnik, česen in čebulo. Vse skupaj stepemo do homogenosti, razredčimo z vodo, limoninim sokom in začimbami. Hladno juho prestavimo v globoko skledo, vanjo nasekljamo preostale polovice kumar in popra.

100 gramov te jedi vsebuje 18,7 kcal.

Bigus z mesom

  • pusto svinjsko in goveje meso - po 200 g;
  • voda - 200 g;
  • belo zelje in korenje - po 500 g;
  • čebula - 2 kos.;
  • rastlinsko olje - 3 žlice. l.;
  • sol / poper - po 2 g.

Vse meso narežemo na majhne enake koščke. Olje segrejte v debelostenski ponvi in ​​vanj položite koščke mesa. Ko vsa tekočina iz mesa že skoraj izpari, v ponev dodamo na drobno nasekljano čebulo in vse začimbe. Po približno 3 minutah tja dodamo naribano korenje in med občasnim mešanjem dušimo do polovice. Nato v posodo dodamo drobno sesekljano zelje, prilijemo vodo in vse skupaj kuhamo pod pokrovom še 20 minut.

100 gramov te jedi vsebuje 95 kcal.

Solata iz ananasa in kozic

  • ananasova kaša - 300 g;
  • majhna kumara - 1 kos;
  • riž - 80 g;
  • kraljeve kozice - 8 kosov;
  • domača majoneza - 2 žlici. l.;
  • sol - 2 g.

Solata iz ananasa in kozic

Meso kumar in ananasa narežemo na srednje kocke. Riž in kozico skuhamo v dveh ločenih ponvah v slani vodi. Zadnje narežemo na koščke. Po dodajanju majoneze zmešajte vse pripravljene sestavine in postrezite..

100 gramov te jedi vsebuje 116,2 kcal.

Ovseni jogurt

  • ovseni kosmiči - 250 g;
  • kislo testo - 2,5 g;
  • jabolčni kis - 1 čajna žlička;
  • psilij - 1 čajna žlička;
  • voda - 750 ml.

Kosmiče za približno 5 ur namočite v kis in tretjino vode, nato jih sperite in skrbno zmeljite v mešalniku. Med dodajanjem preostale vode nastalo mešanico precedimo skozi sito in v ponev postavimo na majhen ogenj. Zmes segrejte na 40 ° C in dodajte kvasec in psilij. Vse temeljito premešajte, prelijte v posode in pošljite 9 ur v jogurt.

100 gramov te jedi vsebuje 90,9 kcal.

Izstop iz prehrane

Po omejevanju vsebnosti kalorij v lastni hranljivi prehrani bo hiter prehod na pretekle prehranjevalne navade neizogibno postal razlog za hiter niz že izgubljenih kilogramov. Na podlagi tega ohranjanje pravilnega izstopa iz prehrane ni nič manj pomembno kot njeno predhodno upoštevanje.

Če želite to narediti, morate upoštevati nekaj preprostih pravil, in sicer:

  • še naprej kuhajte vso hrano, ki jo jeste na zdrave načine;
  • najprej ohraniti omejitve pri uživanju sladkorja, soli in druge nezdrave hrane;
  • vadite obilen režim pitja;
  • ohranjajte kondicijo z vadbo;
  • jedilniku dodajte največ 100 kcal na teden, hkrati pa natančno sledite vsem spremembam v kazalcih teže;
  • na ta način izračunajte svojo individualno kalorično vrednost dnevnega menija, ki vam bo omogočilo, da pridobljeno telesno težo ohranite v stabilnem stanju.

Kontraindikacije

Pri kalorični dieti s pravilno izračunanim prehranskim primanjkljajem energije do 20% absolutnih kontraindikacij praktično ni (izjeme so lahko resne endokrine motnje). Vse druge vrste nizkokalorične hrane je treba vzdrževati šele po posvetovanju z dietetikom, saj lahko v tem primeru številne bolezni povzročijo zavrnitev diete.

Za otroke

V primeru debelosti, katere vzrok je bilo le banalno prenajedanje in ne katera koli kronična bolezen, se lahko v mladosti dobro izvaja pravilno izračunana nizkokalorična prehrana. V nasprotnem primeru je kalorična dieta za otroke kontraindicirana..

Med nosečnostjo in dojenjem

Doječe in nosečnice se lahko držijo diete s štetjem kalorij le na priporočilo zdravnika in pod stalnim nadzorom nutricionista, medtem ko mora biti zmanjšanje dnevne energijske vrednosti njihove hrane minimalno..

Prednosti in slabosti

V primeru upoštevanja diete z individualno izbrano vsebnostjo kalorij ali že obstoječih prehranskih režimov 1200 kcal na dan, ki veljajo za razmeroma varne, lahko pričakujemo naslednje pozitivne in negativne vidike.

prednostiMinuse
  • Brez ostre prepovedi za hrano, zaužito v okviru izbranega najvišjega kaloričnega praga dnevnega menija.
  • Sposobnost popolnega uravnoteženja lastne hranljive prehrane za osnovna makrohranila in druge koristne spojine.
  • Uglajeni in dosledni rezultati hujšanja zmanjšujejo možnosti okvar.
  • Odsotnost ostrih ali stalnih napadov lakote in posledica slabega zdravja.
  • Stabilizacija glavnih presnovnih procesov v telesu.
  • Dopustnost kakršne koli telesne aktivnosti v primeru ustreznega povečanja dnevne vsebnosti kalorij v vašem jedilniku.
  • Ni nujno, da si sami pripravite hrano, saj je dovolj samo, da zmanjšate porcijo.
  • Utrditev navade prehranjevanja po pravilih in normativih "zdrave prehrane".
  • Potreba po vsakodnevnem metodičnem nadzoru nad vsebnostjo kalorij v vaši prehrani.
  • Obvezno vodenje natančne evidence vseh zaužitih živil in razpoložljivosti kuhinjskih tehtnic.
  • Verjetnost nezadovoljivega zdravja (zaspanost, šibkost) na začetku prehrane, do prestrukturiranja presnove za pridobivanje energije iz notranjih zalog (maščob).

Koristni nasveti

Pri dolgotrajni nizkokalorični prehrani se lahko pojavijo primeri tako imenovanega hujšanja, ko se postopek hujšanja popolnoma ustavi ali znatno upočasni. Najboljši način za spodbujanje lastnega metabolizma k nadaljnjemu hujšanju bo "nakladanje" hrane in posledično "razkladanje" telesa takoj po njej. Če želite to narediti, morate prvi dan jesti brez kakršnih koli omejitev in si dovoliti vso prepovedano hrano, naslednji dan pa raztovarjati, na primer na kefirju. Presnovo lahko poskusite zagnati tudi na manj radikalen način, tako da preprosto spremenite dnevno porabo / porabo energije za 2-3 dni, tako da iz dnevnega menija dodate in odštejete 300-500 kalorij.

Dieta za štetje kalorij, pregledi in rezultati

Večina spletnih pregledov kalorične diete je na splošno pozitivnih, z izjemo ocen, ki so sprva podcenjene glede na vnos energije v hrani. Pravilno izračunana vsebnost kalorij v lastnem jedilniku je resnično pomagala marsikomu, da se je brez zdravstvenih težav postopoma znebil odvečne teže in dolgo časa utrdil rezultat hujšanja. Med negativnimi vidiki takšne prehranske tehnike lahko izločimo le potrebo po dnevnem štetju vseh zaužitih kalorij, kar pa postane dovolj hitro navada.

  • “… Z mojo rastjo na 4-cm ploščadi 170 cm (brez nje na žalost le 166 cm) je bila moja teža 87 kg. Kako "fino" sem bila videti hkrati, lahko brez težav ugibate, a do določenega časa me lastni videz glede na odvečno težo ni prav nič motil. Ljubljeni mož me je imel rad takega, kot sem bil, vendar ga zaradi osebne sreče nisem več potreboval. Težave so prišle, kot pravijo, od koder niso pričakovale - nisem mogla zanositi težko pričakovanega otroka. Začeli so razumevati in prva stvar, ki mi jo je svetoval ginekolog, je bila nujna izguba teže. Zaradi te nujnosti sem se odločil, da bom 50 dni sledil kardinalni dieti (ne bom natančno določal, katera). Kako sem lahko zdržal en teden, zdaj sploh ne vem. Bila sem nenehno in neverjetno lačna, duševno stanje je bilo nič, v trebuhu mi je ves čas brbotalo in glavoboli so me spremljali vsak dan. Mislila sem, da tudi če bi shujšala s tako oslabljenim zdravjem, težko zanosila, zato sem se obrnila na profesionalnega strokovnjaka za prehrano, ki je rekel en stavek: - "štejemo kalorije in hujšamo postopoma". Prehranski načrt, ki ga je osebno sestavil, je v povprečju predvideval uporabo 1500 kalorij na dan, saj se nisem ukvarjal s športom (z njim bi lahko celo 1.800 kcal na dan). Sprva je bilo nenavadno in težko šteti vso hrano, ki sem jo pojedla, vendar sem se zelo hitro vključila. Prvi pomembnejši rezultati so se pojavili po približno dveh tednih, po nekaj mesecih pa so mi že povedali, da sem začel videti čudovito. Skupaj šest mesecev takšne prehrane in na koncu sem na testu videl dva negovana trakca ".
  • "... Tukaj berem nekaj komentarjev in sem presenečen nad nekaterimi" požrešnimi "posamezniki za hujšanje. Od kod takšne podcenjene številke 800 kalorij, 700 kalorij ali celo 600 kalorij na dan. Navsezadnje je uživanje manj kot 1000 kalorij na dan že škodljivo in nevarno. Naše telo preprosto potrebuje to količino hrane za energijo, ki banalno podpira življenje v njem, med fizičnim naporom pa lahko zahteva celo 1500-2000 kalorij. Ali želite shujšati ali popolnoma spodkopati lastno zdravje? Če slednji, potem stavite gladovno stavko. Teža se bo nedvoumno zmanjšala, čeprav skupaj z vsem ostalim, vključno z mladostjo in pričakovano življenjsko dobo. Toda pogosteje bo mogoče obiskati zdravnike in klinike. Moj nasvet vam je, da izračunate kalorije pametno in individualno, še posebej, ker v našem času na internetu zlahka najdete natančne tabele kilokalorij v hrani in kalkulatorje za izračun vsebnosti kalorij v dnevni prehrani. Rezultati mojih lastnih kilogramov so v devetih nepopolnih mesecih upoštevanja diete z dnevnim jedilnikom v območju od 1400 do 1600 kcal znašali minus 14 kilogramov. Hkrati si pravzaprav nisem odrekel svoje najljubše hrane in sem si celo uredil nakladalne dneve, med katerimi sem pojedel vse. Morda bo za nekatere to trajalo dolgo, vendar brez lakote in kakršnih koli drugih težav ".
  • “... Za mano je bil prej majhen greh, ki v mladosti ni prinesel težav. Veste, rada sem se ponoči razvajala s čajem z različnimi sladkarijami in dobrotami. Sčasoma je ta navada mojemu telesu začela postopoma dodajati dodatno težo, na splošno jo je povečala z 58 na 71 kilogramov. Nisem si želel, da bi šel na kakšno strogo dieto, zato sem iskal nekaj preprostejšega in bolj zadovoljivega. Tako sem naletela na metode za popravljanje teže z izračunom vsebnosti kalorij v dnevni prehrani in znižanjem za določeno število kalorij, kar je obljubljalo, da bo rešilo moj problem brez lakote in drugega trpljenja. Že dolgo sem vedel, da je za hujšanje treba porabiti več energije na dan, kot jo zaužijete s hrano, vendar nekako nisem hotel vsak dan slediti vsem izdelkom. Naredila sem lažje in izbrala že pripravljen jedilnik s predpisano prehrano. Kar mi je bilo najbolj všeč pri dieti z 1200 kalorijami na dan, in čeprav je bila moja lastna norma več kot 2000 kalorij, sem se odločil, da se tega držim. Pomagala mi je tudi knjiga "ABC diete", ki je vsebovala tabelo energijske vrednosti prehrambenih izdelkov in že pripravljenih obrokov. Načeloma sem kuhala, kar sem si želela, le poskušala sem izbrati zdravo hrano. Pozabiti sem moral na večerni čaj s "žemljicami". Prvi teden sem se počutil nekoliko neprijetno, potem pa je šlo vse kot po maslu. Za en mesec takšne prehrane sem odvrgel 4,5 kg. Zdaj že vem, kako težko je shujšati, in ga bom v prihodnosti poskušal preprečiti. ".
  • “... Skupaj s fitnes trenerjem smo izbrali pravo prehrano zame, tako da smo zelo kompetentno in skrbno šteli kalorije. Kot bi moralo biti, sprva je bila glede na vse kazalnike izračunana vsebnost kalorij v moji dnevni prehrani, kar je omogočilo ohranjanje teže v stabilnem stanju, izkazalo se je - 2112 kcal (lahko upoštevamo 2100 kcal). Nato so jo v prvih dveh tednih diete zmanjšali za 400 kalorij, da se telo navadi, po tem času pa za 600 kalorij (to je v dneh brez treninga). Posledično se je moja izguba teže začela od 1700 kcal na dan, kar sem prilagodil glede na opravljeno telesno aktivnost. V povprečju sem dobil dieto 1500 kcal na dan, čeprav sem med intenzivnim treningom jedel 1800-2000 kcal na dan. Po nasvetu trenerja sem poskušal voditi vodovod v zdravem razponu, tako da ni presegal 500 gramov na teden, a tudi ne manj kot 300 gramov. Zelo je pripomogla aplikacija za pametni telefon "Calorie", ki ima tabelo izdelkov in števec kalorij. To je trajalo 8 mesecev in povedal vam bom, da po nekaj tednih ni težko izračunati vsebnosti kalorij v vaši prehrani vsak dan, tudi če morate upoštevati pouk v fitnes centru. V tem času se je moja telesna teža postopoma zmanjšala z 81 na 66 kg, vendar se je na splošno izkazalo, da sem več, saj sem si tudi nabiral mišice. Danes zlahka ohranim svojo težo v dnevnem meniju pri 2000-2100 kcal. Še naprej štejem kalorije vseh zaužitih obrokov brez izjeme, saj si ne predstavljam več drugega življenja in opazil sem, da se brez takšnega nadzora kazalniki teže premikajo navzgor. Samoumevno je, da na službenih potovanjih in na počitnicah ne izračunam energijske vrednosti izdelkov in se zanašam le na intuitivno predstavo o lastni prehranski normi. ".
  • »... Enkrat sem v mladosti morala šteti kalorije, da sem shujšala, saj sem si, tako kot številna druga dekleta, močno opomogla, noseča in nato doječa mati. V sedanji dobi interneta dnevno vsebnost kalorij izračunamo zelo enostavno, a v mojem času mi je uspelo najti števec kalorij šele v takrat priljubljeni reviji "Znanost in življenje", pravzaprav se je z njim začel moj eksperiment za vrnitev telesa v prejšnje oblike. Najprej mi je bila všeč kalorična dieta za hujšanje, ker ni bilo treba osebno kuhati ločeno od celotne družine, saj v mojem naročju z majhnim otrokom ni bilo dovolj časa za to. Drugič, ni se bilo mogoče obremenjevati z individualnim izračunom dnevne hranilne vrednosti jedilnika, ampak izbrati najprimernejšo izmed predlaganih prehranskih možnosti prehrane. Res je, opozorilo je bilo, da večji kot je kalorični primanjkljaj, težje in nevarneje je slediti dieti, a res sem si želel čim prej shujšati. Tako sem sam določil dnevno energijsko potrebo v razponu od 900 kalorij do 1100 kalorij, včasih pa jo zmanjšal na 800 kalorij na dan. Takšen režim je bilo kar težko vzdržati in kmalu sem to začutil tudi sam. Pojavila se je šibkost in omotica, razpoloženje pa je bilo pod podnožjem. Prišel sem do zaključka, da je nemogoče siliti v postopek hujšanja in je zdravju škodljiv. Prehodil sem na prehrano z vsebnostjo kalorij v regiji od 1300 kcal na dan do 1500 kcal na dan in vse se je izšlo. Na mesec sem shujšala približno 2-3 kg, po 9 mesecih (tako kot druga nosečnost) pa 22 kg. Še vedno mislim, da je ta dieta najboljša od vseh. ".
  • »… Preden sem se preusmeril na svojo osebno pravilno prehrano, sem se naučil različnih diet, ki so sčasoma pomembno prispevale k mojim boleznim v želodcu. Ker sem po mojem mnenju zakrivljen študent, sem si zares želel hitro shujšati in moji sočutni prijatelji so rekli, da bi mi bil edini izhod prehrana s 1000 kalorijami na dan. Takrat sem živela v hostlu in prostega časa je bilo več kot dovolj, zato sem začela hujšati z vso gorečnostjo drugega letnika, ko sem v telefon, ki so ga podarili starši, dala analizator hrane in telovadila. Potem še vedno nisem vedel, da je 1000 kalorij na dan ogromno malo za kateri koli organizem in koliko kalorij na splošno rabim, nisem imel pojma o pravilnem deležu BJU in načeloma nisem razmišljal o svojem zdravju. Jedla sem vse iz študentske prehrane (vključno z "Doshirakom"), vendar tako, da je bilo 1000 kalorij, in če sem presegla svojo mejo, potem mrzlično zibala tisk. Nekaj ​​tednov sem še vedno vrgel nekaj kilogramov, nato pa je prišel gastritis in zdravnik mi je že predpisal nadaljnjo prehrano in hkrati divje prisegel. Zdaj mislim, da bi se tudi ob pravilni uporabi takratnih živil moje telo še vedno uprlo takšni prehrani, saj vseh potrebnih snovi nisem mogel zapisati v tisoč kalorij. Vsem toplo priporočam, naj se ne ukvarjajo z neumnostmi, ampak se ukvarjajo s športom in se preprosto držijo postulatov pravilne prehrane. Ne izide sam, zato nehajte z googlanjem in se obrnite na profesionalnega strokovnjaka za prehrano. ".

Dietna cena

Stroški diete v kalorijah bodo odvisni od številnih dejavnikov, od vsebnosti kalorij v prehrani do konca s finančnimi zmožnostmi hujšanja. Iz tega razloga je mogoče natančno izračunati stroške opazovanja tega načina hujšanja samo na individualni osnovi. Verjetno se lahko cena dnevnega menija takšne hrane začne od 150-200 rubljev.