Analizator kalorij

Ta analizator je alternativa analizatorju receptov.

Vnesite izdelek in videli boste pozive. Izberite tistega, ki ga želite, in vnesite težo. Rezultat se izračuna samodejno. Vrstice doda gumb "Dodaj nov izdelek".

NeIzdelkaTeža, grBel, grMaščoba, grKot, grCal, kcal
Skupaj:
Skupaj za 100 gramov:100,00

Isti analizator je vgrajen v vaš osebni račun, v katerem lahko vodite svoj dnevni dnevnik hrane z grafi in tabelami.

O delu analizatorja lahko razpravljate na našem forumu. V teku si ga lahko ogledate v YouTubu. Če izdelka, ki ga potrebujete, niste našli v bazi podatkov, ga lahko dodate v posebno temo na forumu.

Obroki za štetje kalorij

Kdor se je odločil, da bo svoje telo spremenil na bolje, ve, da je pri tej zadevi izjemno pomembna dobra prehrana. Zdaj obstaja ogromno diet in prehranskih sistemov, ki vam omogočajo, da ohranite vitkost telesa ali se borite proti odvečnim kilogramom. Toda ali so vsi enako dobri in varni?

Kaj pomeni pravilno jesti?

Prehrana v grščini pomeni "življenjski slog", pri sodobni prehrani pa to ne velja. Številna, zlasti dekleta, naivno verjamejo, da bodo denimo, če bodo cel teden jedli izključno ajdo, izgubili 10 kilogramov. Žal, to je mit. Takšen vodovod je možen samo za tiste, katerih teža že dolgo presega 120 kg. In potem ne bodo izginile maščobe, ampak otekline, ker se bo vnos soli v telo močno zmanjšal. Toda takšne mono-diete in tudi drugi kratkotrajni sistemi (manj kot mesec dni) niso le neučinkoviti, ampak tudi nevarni. Lahko povzročijo viske, vendar bodo zaradi pomanjkanja ustrezne količine hranil, vitaminov in mineralov povzročile tudi izpadanje las, poslabšanje kože, hormonsko neravnovesje pri ženskah. Pomembno je vedeti, da lahko dolgotrajna prehrana povzroči začasno ali celo trajno izgubo plodnosti. Delno iz teh razlogov ima več mladih žensk težave z načrtovanjem potomstva..

Zato mora krožnik katere koli osebe vsebovati beljakovine, maščobe, ogljikove hidrate, minerale, vitamine, elemente v sledovih, človek ne sme imeti hude lakote. Poleg tega mora biti izpolnjen najmanjši dnevni vnos kalorij. Toda nekateri se bojijo, da če bodo jedli do občutka rahle sitosti, teža zagotovo ne bo izginila. To je najpogostejša in najnevarnejša napačna predstava. Pravzaprav je povsem enostavno določiti dnevno porabo energije in ustvariti jedilnik z majhnim primanjkljajem. Zelo učinkovito je uživanje hrane s kalorijami..

Kako šteti kalorije?

Štetje kalorij se začne z določitvijo vaše dnevne porabe energije. Ker imajo vsi ljudje različne parametre, je lahko slika z enako aktivnostjo zelo različna. Toda nekaterim znanstvenikom je uspelo izpeljati formulo za izračun osnovnega metabolizma. Ta formula se imenuje Harris-Benedictova formula. Če želite izračunati svojo porabo energije v skladu z njo, morate poznati svojo težo, višino in starost ter imeti pri roki tudi koeficiente telesne aktivnosti. Najprej formula (v oglatih oklepajih za ženske):

Rezultat je število porabljenih kalorij pri popolnem počitku. Da bi upoštevali stopnjo telesne aktivnosti, je treba to število pomnožiti s koeficientom. Izberete ga lahko po naslednjih kriterijih:

  • 1.2 - minimalna telesna aktivnost (sedeči način življenja);
  • 1.375 - trening zmerne intenzivnosti trikrat na teden;
  • 1.4625 - treningi 5-krat (fizično delo zmerne teže);
  • 1,55 - trening 5-krat na teden (intenzivno);
  • 1,6375 - dnevna telesna aktivnost;
  • 1.725 - strokovno usposabljanje 2-krat na dan;
  • 1.9 - trening na meji možnosti 2-krat na dan, težko fizično delo.

Zdaj morate ustvariti meni, v katerem bi upoštevali razmerje beljakovin, maščob in ogljikovih hidratov ter pravo količino kalorij. Če želite to narediti, morate vedeti, koliko energije vsebuje 1 gram vsake od teh snovi:

  • Beljakovine - 4 kcal;
  • Ogljikovi hidrati - 4 kcal;
  • Maščoba - 9kcal.

Poleg tega bi moralo biti njihovo razmerje 30% - 50% - 20%. Na podlagi vseh teh podatkov je treba sestaviti meni. Za določitev hranilne vrednosti vsakega izdelka natančno preberite embalažo ali uporabite tabelo kalorij. Prav tako v zadnjem času postajajo priljubljene spletne storitve za izračun vsebnosti kalorij v jedi po njihovi sestavi. Vendar jih ni mogoče imenovati natančne, saj ima vsak človek svoj način kuhanja. Različne stopnje izgube vlage med kuhanjem lahko bistveno spremenijo energijsko vrednost od izračunane. Zato je pri nastavljanju suhe hrane pred kuhanjem bolje šteti kalorije..

Ali obstaja lažji način?

Nekaj ​​praktičnih nasvetov, ki vam bodo olajšali načrtovanje jedilnika na osnovi kalorij:

  • Načrtovanje beljakovin najprej ni enostavno pridobiti. Poleg tega beljakovinski izdelki pogosto vsebujejo tudi druge snovi - maščobe in ogljikove hidrate - v precejšnjih količinah;
  • Izberite najkakovostnejše beljakovine. Dejstvo je, da polizdelki in pripravljena živila vsebujejo veliko maščob, poleg tega trdnih ali hidrogeniranih;
  • Izogibajte se preprostim ogljikovim hidratom - so zelo hranljivi in ​​jih je težko pojesti (želodec je še vedno prazen, polovica kalorij pa je že pojedena);
  • Maščobe načrtujejo zadnje - najdemo jih v številnih na videz nemastnih živilih. Na primer, 10 velikih oljk lahko pokrije skoraj celoten dnevni vnos maščobe;
  • Upoštevanje zelenjave je odlična priloga. Vsebujejo veliko manj kalorij kot druga živila, dobro napolnijo želodec, vsebujejo veliko vitaminov, mineralov in elementov v sledovih;
  • Žit ne prezrite popolnoma - vsebujejo veliko hranilnih snovi in ​​so vir zapletenih ogljikovih hidratov;
  • Upoštevajte vsebnost kalorij v sadju - lahko se izkažejo za precej zahrbtnega "sovražnika", ki nosi preproste ogljikove hidrate - glukozo in fruktozo.

Tudi če pogledamo ta zelo poenostavljena pravila, se mnogim zdi takšna prehrana višja matematika. Na srečo teh ljudi Grow Food prinaša zdravo in zdravo hrano kar do vašega doma. Vsaka porcija je že stehtana, prešteta so vsa hranila in upoštevana vsa prehranska priporočila. Z dostavo hrane Grow Food bo uživanje kalorij preprosto in enostavno ter prihranilo čas in trud.

Tabela kalorij izdelkov in pripravljenih jedi

Tabela kalorij za hrano in že pripravljene jedi je nepogrešljiv spremljevalec vsake osebe, ki se je odločila shujšati ali se je začela pravilno prehranjevati, razen prehrane, bogate z maščobami in vsebuje najmanj koristnih elementov iz prehrane. Da boste lažje nadzorovali svojo prehrano in se izognili napakam pri izbiri in kombiniranju izdelkov, predstavljamo lastno tabelo hranilne vrednosti izdelkov in že pripravljenih obrokov. Z njegovo pomočjo lahko hitro opravite izračune brez pomoči strokovnjakov za prehrano in drugih strokovnjakov..

S pomočjo podatkov iz tabele kalorične vsebnosti jedi lahko izdelke izbirate tako, da dopolnite dnevno potrebo po beljakovinah in ogljikovih hidratih. In kalkulator vnosa kalorij vam bo omogočil, da določite natančno hranilno vrednost dnevne prehrane.

Ime jediBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Azu11.914.210.2214
Goveji stroganov16.711.35.9193
Zrezek27.829.61.7384
Palačinke6.112.326.233
Ukrajinski boršč1.12.26,749
Kuhana svinjina16.418.31.233
Cmoki s krompirjem4.43.718.5125
Goveji golažštirinajst9.22.6148
Skutina enolončnica17.64.214.2168
Krompirjev zrazy z zeljem3.33.9petnajst108
Cmokipet4.825.8160
Piščančji kotleti18.210.413.8222
Kuhan piščančji file30.43.50153
Piščančja stegna21.3enajst0,1185
Lagman4,38.913.3158
Kuhane testenine z maščobo3.4pet19.135
Zelenjavna enolončnica (4 sezone)0,50,13.838
Meso okroshka s kvasom2.11.76,352
Cmoki11.912.429.275
Pilaf z jagnjetino (4 sezone)4.26.14.9150
Rassolnik1.42.pet42
Rakova solata9.27.45.9128
Mimoza solata5.714.87.2183
cesarska solatapetnajstdesetdevet190
Samsa s piščancemenajst24.17.325
Rdeča pesa0,52.4.236
Svinjska enolončnica9.820.33.2235
Solyanka domov3.53.54,364
Grahova juha4.42.48.966
Mlečna juha s testeninami2.21.97.958
Kharcho juha z mesom3.14.55.575
Pokut s sirom18.63.618.2183
Svinjske mesne kroglice7.deset12.172
Uho3.41.5.546
Chakhokhbili s fižolom (4 sezone)6.25.53.487
Juha iz svežega zelja s krompirjem1.3.82.138
Pobeg19.42.86.8487
Mleko in mlečni izdelkiBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Sir (sir iz kravjega mleka)17.920.10,0260
Naravni jogurt. 2% maščobe.4,32.6.260
Kefir 3,2% maščobe2.83.24.156
Kefir 1% z nizko vsebnostjo maščob2.81.4.40
Mleko 3,2%2.93.24.759
Mleko 2,5%2.82.54.752
Kondenzirano mleko brez sladkorja6.67.59.4131
Kondenzirano mleko s sladkorjem7.28.556320
Polnomastno mleko v prahu26.25.37.5476
Kislo mleko 2,5%2.92.54.153
Ryazhenka 2,5%2.92.54.254
Smetana 10% (z nizko vsebnostjo maščob)3.deset4.118
Smetana 20% (srednje maščobna)2.820.3.7205
Kisla smetana 10% (z nizko vsebnostjo maščob)3.deset2.9115
Kisla smetana 20% (srednje maščoba)2.820.3.2206
Nizozemski sir26.26.80,0352
Predelani sir16.811.223.8257
Poshekhonsky sir26.26.50,0350
Ruski sir24.129.50,3363
švicarski sir24.931.80,0396
Skuta7.123.27.5341
Skuta brez maščobe16.50,01,371
Skuta 5% z nizko vsebnostjo maščob17.2pet1.8121
Skuta 9% polmaščobe16.7devet2.159
Kruh in pekovski izdelkiBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Bagelsšestnajst1.0,0366
Pšenična moka, 1. razred10.61,367,6331
Pšenična moka, 2. razred11.71.863.7324
Pšenična moka, višja. razred10.31.168,9334
Semena ržena moka6.91.467.3304
Prepečenci za čajdeset2,373.8397
Sušenje maka11.34.470,5372
Pšenični kruh8.11.48.8242
rženi kruhtrinajst3.40250
Narezan hlebec7.52.950.9264
Baton blizu Moskve7.52.650.6261
Maščobe, maslo in margarinaBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Slaščičarske maščobe0,099,80,0897
Provansalska majoneza3.1672.6624
Namizna margarina 40%0,0400,0360
Mlečna margarina0,3821.743
Rastlinsko olje0,0990,0899
Maslo 72,5%1.72,51.4662
Kremno maslo 82%0,7820,7740
palmovo olje0,099,90,0899
ŽitaBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Hercules12.56.261352
Ajda (končano)9.52,365.9306
Ajda nezemljena (ajda)12.63.362.1313
Koruzni zdrob8.31,275337
Zdrob10.31.67.4328
Ovseni zdrob12.36.159.5342
ječmenova kaša9.31.173,7320
Pšenični zdrob11.51,362316
Proseni drobljenec11.53.369.3348
bel riž6,70,778,9344
Ovseni kosmiči12.56.64.9363
Ječmen10.41,366.3324
ZelenjavaBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Jajčevec1,20,14.524.
Šved1,20,17,737
Grahpet0,213.873
Zeleni fižol4.0,04,332
Bučke0,60,34.624.
Belo zelje1.80,14.727.
rdeče zelje1.80,07.624.
Cvetača2.50,35.4trideset
Krompir2.0,416.176
Zelena čebula (pero)1,30,04.619.
Por2.0,08.233
Čebulna čebula1.40,010.447
Korenček1,30,16.932
Mlete kumare0,80,12.8petnajst
Rastlinjake kumare0,70,01.8deset
Sladko rumena paprika1,30,05.327.
Sladka zelena paprika1,30,06.933
Sladka rdeča paprika1,30,05.327.
Peteršilj (zelenica)3.70,08.145
Peteršilj (koren)1.50,0enajst47
Rabarbara (peteljka)0,70,02.9šestnajst
Redkev1,20,13.419.
Redkev1.90,07.34
Solata1.50,02.2štirinajst
Pesa1.50,18.843
Paradižnik (paradižnik)1.10,23.720.
Ramson2.40,16.534
Česen6.50,529.9143
Špinača2.90,32.22.
Kislica1.50,02.919.
SadjeBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Marelice0,90,0devet44
Kutine0,60,09.840
Češnjeva sliva0,20,06.927.
Ananas0,40,010.649
Banane1.50,021.895
Češnja0,80,011.349
Granat0,90,011.852
Hruška0,40,010.742
Sl0,70,013.956
Breskve0,90,010.444
Vrtna sliva0,80,09.943
Datumi2.50,072.1281
Kaki0,50,015.962
Češnje1.10,012.352
Jabolka0,40,011.346
Oranžna0,90,08.438
Grenivke0,90,07.335
Limona0,90,03.631.
Mandarina0,80,08.638
Grozdje0,40,017.569
Robidnica2.0,05.333
Jagoda1.80,08.141
Brusnica0,50,04.828.
Kosmulja0,70,09.944
Maline0,80,0devet41
Beli ribez0,30,08.739
Črni ribez1.00,08,040
Borovnica1.10,08.640
Šipek svež1.60,024.101
Posušen šipek4.00,060253
Suho sadjeBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Suhe marelicepet0,067,5278
Suhe marelice5.20,065.9272
Rozine z jamami1.80,070.9276
Rozine rozine2,30,071.2279
Češnja1.50,073292
Hruška2,30,062.1246
Breskve3.00,068,5275
Suhe slive2,30,065,6264
Jabolka3.20,068273
StročniceBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Fižol6.0,18.358
Grah, oluščen23.1.657.7323
Cel grah23.1,253.3303
Soja34.917.326.5395
Fižol22.31.754.5309
Leča24.81.153.7310
GobeBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Belo sveže3.20,71.625.
Belo posušeno27.66.8deset209
Sveži jurčki2,30,93.731.
Jurčki sveži3.30,53.431.
Meso, perutnina in drobovinaBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Ovčetina16.315.30,0203
Govedina18.912.40,0187
konjsko meso20.27.0,0143
Zajec20,712.90,0199
Pusto svinjsko meso16.427.80,0316
Mastna svinjina11.449.30,0489
Teletina19.71,20,090
Goveja jetra17.43.10,098
Goveji ledvice12.51.80,066
Goveje vime12.313,70,0173
Goveje srcepetnajst3.0,087
Goveji jezik13.612.10,0163
Svinjske ledvicetrinajst3.10,080
Svinjska jetra18.83.60,0108
Svinjsko srce15.13.20,089
Svinjski jezik14.216.80,0208
Gosi16.133.30,0364
puran21.612.0,8197
Piščanci20.88.80,6165
Piščanci18,77.80,4156
Račke16.561.20,0346
KlobasaBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Kuhana klobasa Diabetik12.122.80,0254
Kuhana klobasa Diet12.113.50,0170
Kuhana klobasa Doctor's13,722.80,0260
Kuhana klobasa Amatersko12.228.0,0301
Kuhana klobasa Mleko11.722.80,0252
Kuhana klobasa Ločeno10.120.11.8228
Kuhana telečja klobasa12.529.60,0316
Svinjske klobase10.131.61.9332
Mlekarna za klobase12.325.30,0277
Klobase ruske12.19.10,0220
Svinjske klobase11.830.80,0324
Kuhano dimljeni amater17.3390,0420
Kuhano dimljeni Cervelat28.227.50,0360
Pol dimljena Krakowska16.244.60,0466
Pol dimljena Minskaya23.17.42.7259
Pol dimljena Poltava16.4390,0417
Polkadim ukrajinski16.534.40,0376
Surovo dimljeni amater20.947.80,0514
Surova dimljena Moskva24.841.50,0473
Mesne konzerve in prekajeni izdelkiBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Goveji golaž16.818.30,0232
Svinjska enolončnica14.932.20,0349
Surovi dimljeni prsni koš7.666,80,0632
Surova dimljena ledja10.547.20,0467
Šunka22.620.90,0279
JajcaBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Piščančje jajce12.710.90,7157
Jajčni prah4537.37.1542
Beljakovinski prah73.31.87.336
Suh rumenjak34.252.24.4623
Prepeličje jajce11.913.10,6168
Sveže ribe in morski sadežiBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Roza losos20.56.50,0142
Iverka16.51.80,083
Krap17.71.80,0112
Krapšestnajst5.60,096
Chum22.5.60,0138
Smelt15.44.50,0102
Bream17.14.10,0105
Losos20.815.10,0219
Macrurus13.20,80,060
Pollock15.90,70,070
Capelin13.411.50,0157
Navaga16.11.0,073
Burbot18.80,60,081
Ostriž17.65.20,0117
Rečni ostriž18.50,90,082
Jeseter16.410.90,0164
Morska plošča18.93.0,0103
Modro mol16.10,90,072
Krap18.45.30,0121
Velik saury18.620.80,0262
Saury majhen20.40,80,0143
Baltski sled17.35.60,0121
Sled17.719.50,0242
Whitefish19.7.50,0144
Skušaosemnajstdevet0,0153
Som16.88.50,0144
Šur18.5pet0,0119
Sterlet17.6.10,0320
Zander19.0,80,083
Trska17.50,60,075
Tuna22.70,70,096
Premogove ribe13.211.60,0158
Morska jegulja19.11.90,094
Akne14.530.50,0333
Oslič16.62.20,086
Ščuka18.40,80,082
Ide18.21.00,081
Jetra polenovke4.265.70,0613
Lignjiosemnajst0,30,075
Rakšestnajst0,50,069
Kozicaosemnajst0,80,083
Morske alge0,80,23.pet
OreškiBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Lešnik16.166.99.9704
Mandelj18.657.713.6645
oreh15.261.310.2648
Arašid26.345.29,7548
Sončnična semena20,752.9pet578
SladkarijeBeljakovineMaščobeOgljikovi hidratiKcal
Draga0,80,080.3308
Marshmallow0,80,078.3299
Marmelada4,30,177.7296
Karamela0,00,177.7296
Čokoladne sladkarije4,339.554.2596
Prilepi0,50,080.4305
Kristalni sladkor0,00,099,5374
Sončnična halva11.629.754516
Temna čokolada6.935.352.6540
Mlečna čokolada6.935,752.4547
Vaflji s fr-mi nadevi3.22.880.9350
Vaflji z maščobnimi nadevi3.430.264.7539
Torta s kremo1.725.250.9454
Zračna torta3.116.368,5419
Medenjaki5.86.571.6364
Izbrana torta4.7petnajst36294
Praška torta4.626.565.1517

Človeško telo prejeto hrano pretvori v energijo, ki se porabi za vsakodnevno telesno aktivnost ali pa se odloži v obliki maščobnega tkiva. Če se na primer odločite, da boste shujšali in odšli v telovadnico ter pri vsaki vadbi pokurili veliko količino kalorij, potem poznejši vnos energije iz hrane ne sme zmanjšati doseženega rezultata. Z drugimi besedami, če v enem dnevu pokurite 2000 kcal in s hrano dobite 2200 ali 2500, potem o hujšanju ne more biti govora. Ravnotežje porabe in prejema vodi do tega, da se telo znebi odvečnih količin brez resnih zdravstvenih posledic..

Če izčrpavajoč tek ali telovadba ne dajeta rezultatov, ne skrbite in vse krivite na genetiki. Veliko bolj verjetno je, da napačna prehrana vodi do presežne energijske vrednosti obrokov, kar vam ne omogoča, da se znebite odvečne teže.

Tako lahko s pomočjo kombinacije podatkov iz teh dveh uporabnih orodij dosežete prehransko raven, pri kateri iz prehrane izključite ne samo odvečne kalorije, temveč tudi obroke, bogate z maščobami, s prekomerno vsebnostjo ogljikovih hidratov..

Komu je namenjena miza?

Tabela vsebnosti kalorij v pripravljenih jedeh na 100 gramov vsebuje podatke o količini beljakovin, ogljikovih hidratov, maščob in skupni hranilni vrednosti. Tako bodo zagotovljene informacije koristne za naslednje kategorije ljudi:

  1. Tisti, ki želijo shujšati - sestavite si lahko hranljivo, okusno prehrano, ne da bi vnašali mastno in nezdravo hrano, izračunali jo za en dan ali za en teden, pravilno sestavili svojo prehrano, ob upoštevanju potovanj v telovadnico in drugih telesnih dejavnosti;
  2. Tisti, ki se želite zrediti - obisk fitnesa in redni treningi zahtevajo stalen vnos beljakovin in ogljikovih hidratov v telo, z našimi orodji si lahko sestavite dejanski režim športne prehrane;
  3. Ljudje, ki skrbijo za svoje zdravje - pravilna prehrana je ključ do fizičnega zdravja in lepote. Če imate raje aktiven življenjski slog, potem brez ustrezne prehrane ne morete.

Poklicni dietetiki in trenerji fitnesa uporabljajo podobna orodja pri predpisovanju diete. Poleg tega lahko s pomočjo zgornjih podatkov izračunate prehrano za en dan ali več, izberete majhne porcije z visoko hranilno vrednostjo, da pripravite hitre prigrizke, ki ne preobremenijo telesa in zagotavljajo znatno zalogo moči in energije..

Tabela kalorij za pripravljene jedi in posamezne sestavine je nepogrešljivo orodje za skoraj vsakega človeka. Predlagamo vam, da se podrobneje seznanite z navedenimi informacijami, uporabite kalkulator kalorij za izvedbo potrebnih izračunov. Potem, ko ste nekaj časa eksperimentirali, lahko izberete pravo prehrano, ki vam bo omogočila, da shujšate, pridobite mišično maso, samo ohranite zdravo in dobro formo že vrsto let.

Supercalorizer - spletni kalkulator kalorij

Z brezplačnim kalkulatorjem kalorij lahko ustvarite meni z določeno vsebnostjo kalorij ali izračunate energijsko vrednost zajtrka, kosila in večerje brezplačno in brez registracije. Kalkulator je velikanska osnova za hrano in deluje kot ulični aparat za kavo: preprosto izberete želeni izdelek ali pripravljeno jed, navedete njegovo težo in jo dodate v svoj meni.

Meni je prikazan tik pod logotipom spletnega mesta in prikazuje skupno število kilokalorij (kcal) v izbranih izdelkih ter izračun vsebnosti beljakovin, maščob in ogljikovih hidratov v njih. Lahko ga natisnete ali shranite hitro povezavo, ki vam omogoča, da meni delite z drugimi ali se v prihodnosti vrnete vanj..

Najprej je kalkulator uporaben za ljudi, ki bodo spremljali svojo prehrano in šteli kalorije, da bi se v prihodnosti znebili odvečne teže in ohranili normalno telesno težo. Nadzor kalorij je eden najučinkovitejših načinov hujšanja. Ta spletni števec bo ta postopek naredil priročen in hiter. Prednost kalkulatorja je v tem, da ni treba uporabljati posebne kuhinjske tehtnice in tehtati vsak izdelek posebej.

Prav tako bo kalkulator kalorij koristen športnikom, bodybuilderjem in ljubiteljem fitnesa, ki želijo v svojem jedilniku nadzorovati količino beljakovin, maščob in ogljikovih hidratov. Na primer, gradnjo mišic s pomočjo te strani lahko uporabimo za oblikovanje beljakovinskega prehranskega menija. In za tako imenovano "sušenje" (hiter postopek hujšanja) lahko pripravite meni z nizko vsebnostjo ogljikovih hidratov.

Mimogrede, to spletno mesto je mogoče uporabiti tudi zgolj za referenčne namene. V bistvu gre za spletno tabelo kalorij hrane, razčlenjeno po kategorijah. Če vam ni treba narediti jedilnika, ampak morate le ugotoviti, koliko kalorij vsebuje določen izdelek, potem vam svetujemo, da uporabite hitro iskanje na osnovi izdelka na samem vrhu.

Kako šteti kalorije: navodila po korakih.

Korak 1. Poiščite želeni izdelek.

Če ste izdelek že izbrali, preprosto vnesite njegovo ime v hitro iskanje na vrhu vsake strani. V spustnem pozivu vam bo sistem ponudil vse razpoložljive možnosti. Kliknite zahtevano.

Če se še niste odločili in želite samo izbrati izdelek, pojdite v kategorijo, ki vas zanima, in samo kliknite nanjo.

Korak 2. Navedite maso in jo dodajte v meni.

Po kliku na izdelek se odpre pojavno okno, v katerem morate izbrati želeno težo (tj. Koliko boste porabili v gramih) in kliknite "Dodaj".

Dodani izdelek se samodejno premakne v meni s povzetki na vrhu strani (tik pod imenom spletnega mesta)

Korak 3. Natisnite meni ali shranite hitro povezavo.

Če je potrebno, lahko meni natisnete ali dobite hitro povezavo, s katero se bo odprl v prihodnosti. Ustrezni gumbi so na desni strani skupnega števila kalorij:

Kalorije na dan

Kot tak ne obstaja en sam in splošno sprejet dnevni vnos kalorij. V skladu s priporočili Svetovne zdravstvene organizacije je treba "energijo, ki se dovaja telesu (v kalorijah), uravnotežiti s porabljeno energijo." Tako je vaš individualni vnos kalorij odvisen najprej od narave vašega dela, stopnje telesne aktivnosti, spola, starosti in številnih drugih dejavnikov. Vendar lahko na internetu najdete številne tabele in kalkulatorje neznanega izvora, ki ponujajo informacije o dnevnih cenah, domnevno na podlagi verodostojnih virov. Menimo, da je kakovost teh informacij precej vprašljiva..

Najbolj zanesljiv način določanja posamezne potrebe po kalorijah je običajni izračun energijske vrednosti hrane, ki jo zaužijemo čez dan (ali več dni). Samo zapišite svojo dnevno prehrano na papir. Zapišite, kaj in koliko ste pojedli čez dan. Vsebnost kalorij je mogoče neposredno izračunati z uporabo informacij na etiketah živil in z uporabo našega spletnega mesta. Pod pogojem, da ste zdravi in ​​se vaša teža s trenutno prehrano ne spreminja veliko, lahko dosežene rezultate pogojno štejemo za vašo dnevno normo..

Če želite shujšati, morate nekoliko zmanjšati dnevno energijsko vrednost prehrane. Ohranjanje enakega življenjskega sloga bo ustvarilo majhen kalorični primanjkljaj, saj bodo stroški ostali enaki. To bo privedlo do postopnega izgorevanja maščobnih zalog. Kakšen naj bi bil primanjkljaj, je odvisno od vas. Močno odsvetujemo, da bi ga močno povečali, ker ne bo pripeljalo do nič dobrega. Zmanjšajte vnos kalorij postopoma in počasi hujšajte. Tako se vam ni treba mučiti in občasno razočarati. Seveda se pred kakršnimi koli prehranskimi spremembami toplo priporočamo, da se posvetujete s svojim zdravnikom ali kvalificiranim dietetikom..

Kalorična dieta

Teža izgine, če je število dnevno zaužitih kalorij manjše od tistega, ki ga telo potrebuje. Na tem principu temelji večina programov za hujšanje. Danes bomo govorili o metodah, ki zahtevajo strogo štetje kalorij, a ravno to pojasnjuje njihovo visoko učinkovitost..

Prednosti in slabosti

Glavna prednost kalorične diete, ki temelji na načelu izračuna kcal, je odsotnost strogih prepovedi. Lahko jeste svojo najljubšo sladico, pojeste hamburger ali popijete soda, če pa njihova energijska vrednost zajema celotno dnevno mejo kalorij, se boste morali odpovedati drugi hrani. Zato je pametneje, da si prehrano z nehranljivimi jedmi še vedno sestavite tako, da vam v današnjih časih ni treba stradati in lažje preživeti. Druga prednost takšnih sistemov je učinkovitost. Če pravilno izračunate telesno potrebo po energiji in ustvarite le majhen primanjkljaj, bodo kilogrami šli z veseljem in med hujšanjem ne bo nevarnosti za zdravje. In tretji je razvoj samodiscipline. Z rednim štetjem kalorij in tehtanjem delov dobite navado, da strogo upoštevate pravila in jih ne kršite..

Zdi se, da je kalorična dieta idealna z vseh strani, vendar ima eno pomanjkljivost. Vse, kar morate zapisati v zvezek, ki ga morate vedno imeti s seboj, da ne prestopite meje dovoljenega. Da, in zgoraj omenjeno, kaj bi moralo razviti disciplino, za nekatere postane pravi preizkus, saj morate nenehno tehtati vse, kar nameravate pojesti, saj izračuni "na oko" niso objektivni.

Osnovna načela

Na samem začetku diete morate izračunati dnevni vnos kalorij. Pri izvajanju izračunov je pomembno upoštevati starost, spol, težo, višino, življenjski slog. Obstaja veliko formul, priporočamo uporabo tiste, ki jo je predlagalo Ameriško združenje za dietetiko in je znana kot formula Muffin-Geor:

Za ženske: 9,99 * teža (v kilogramih) + 6,25 * višina (v centimetrih) –4,92 * starost –161

Dobljeno vrednost je treba pomnožiti s koeficientom aktivnosti:

  • Brez obremenitev - 1.2.
  • Malo dejavnosti (obisk telovadnice do 3-krat na teden, sedeče delo za računalnikom) - 1375.
  • Povprečno (3-5 izletov v fitnes na teden ali aktivno delo) - 1,55.
  • Visoko (intenziven trening 5-7 krat na teden, aktivno ali težko fizično delo) - 1.725.
  • Zelo visoko (trening v telovadnici večkrat na dan, izčrpavajoče obremenitve pri delu) - 1,9.

Za moške = (9,99 * teža (kg) +6,25 * višina (cm) –4,92 * starost + 5) * koeficient aktivnosti

Primer: če ste deklica, ste stari 28 let, tehtate 64 kg z višino 168 cm in redno obiskujete fitnes, potem se dnevni del kalorij izračuna na naslednji način: (9,99 * 64 + 6,25 * 168-4,92 * 28 -161) * 1,375 = 1912,075. To pomeni, da morate za vzdrževanje teže zaužiti približno 1900 kcal na dan, če želite shujšati, morate porcijo zmanjšati za 300 kcal (največ 20%), če pa želite pridobiti težo, potem morate delež kalorij povečati za enako vrednost.

Po izračunu dnevnega vnosa kalorij ne bo odveč spremeniti prehrane in načina življenja, da bi izboljšali rezultat prehrane. Znanih je več pravil, ki vam bodo pomagala shujšati in prej na tehtnici videti cenjeno sliko:

  1. Jejte polno, naj bodo trije glavni obroki, med njimi so potrebni prigrizki. Hkrati je priporočljivo zajtrkovati najkasneje pol ure po prebujanju, zadnji del hrane pa je bolje pojesti 3 ure pred ugasnitvijo luči.
  2. Omejite vnos sladke, maščobne in škrobne hrane.
  3. Dnevno pijte vsaj 1,5 litra čiste vode.
  4. Jejte več rastlinske hrane.
  5. Prednostne metode kuhanja - dušenje, vrenje, kuhanje na pari, pečenje, bolje je zavrniti ocvrto.
  6. Spite vsaj 7 ur na dan.
  7. Vključite vadbe v svojo vsakodnevno rutino, četudi niso intenzivne, včasih lahko opravite z običajnim sprehodom v parku, plavanjem ali obiskom diskoteke.

Voda odstranjuje toksine in toksine iz telesa, normalizira delovanje črevesja. Poleg tega možgani pogosto zmotijo ​​žejo lakote. Zato je spoštovanje režima pitja obvezno.!

Če želite jesti po kalorijah, vendar jih ni časa izračunati in skuhati, vam bo v pomoč dostava gotove hrane. Meni bodo sestavili sami, izračunali kalorije in BJU.

Kontraindikacije

Kljub vsem prednostim kalorične diete še vedno ni primerna za nekatere kategorije ljudi. Nosečnice se bodo torej morale odpovedati ideji o hujšanju s štetjem kalorij. Med dojenjem je tudi nezaželeno, da se močno omejujemo v hrani. V primeru kroničnih bolezni, bolezni prebavil, hipertenzije in diabetesa mellitusa je treba program za korekcijo teže izbrati le pod nadzorom strokovnjaka. In seveda je tak maraton kontraindiciran za mladostnike in starejše ljudi..

Pred dogodkom se obvezno posvetujte s svojim zdravnikom!

Možnosti menija

Že veste, kako izračunati stopnjo kalorij, že veste, koliko jo bo treba zmanjšati v imenu čudovitega telesa. Vendar obstajajo posebej zasnovani programi, ki vam bodo pomagali hitro izgubiti nekaj kilogramov..

Kalorija

Program za hujšanje, ki temelji na štetju kalorij, se imenuje "kalorija". Glede na trajanje obstaja več vrst kalorične diete. Nekatere od njih vam bomo predstavili že zdaj..

4 dni

Morda je najkrajša dieta, ki bo všeč tistim, ki radi spremljajo, štiridnevna dieta. Sestavljen je bil že v devetdesetih letih prejšnjega stoletja za ameriške bodybuilderje, ki so se morali hitro "izsušiti", torej odstraniti odvečno tekočino iz telesa in narediti mišice bolj vidne.

Program predstavlja izmenjavo beljakovin in ogljikovih hidratov. Vsebnost kalorij v prehrani se izračuna po predlagani formuli ob upoštevanju odbitka, vendar bi morala biti v območju od 1200-1800 kcal.

Dieta prepoveduje uživanje pšenične moke, sladkarij, škrobnate zelenjave, banan, grozdja, kakija, melon, komercialnih sokov, hitre hrane, mastnega mesa, soli in alkoholnih pijač. Priporočljivo je sestaviti prehrano pustega mesa, vključno s piščancem, stročnicami, kumarami, paradižnikom, zeljem, listnato zelenjavo, jajci, siri, oljčnim oljem.

V prvih nekaj dneh je treba vnos ogljikovih hidratov čim bolj zmanjšati, zato boste morali jesti beljakovine. Telo začne telo aktivno razgrajevati maščobne obloge, da pridobi energijo, potrebno za vitalno aktivnost. Del beljakovin se izračuna po formuli: normalna teža * 3 g. Če želite razumeti, kakšna teža je za vas normalna, od višine v centimetrih odštejte 100. Tretji dan, nasprotno, zaužijete hrano z visoko vsebnostjo ogljikovih hidratov - do 5 g na kg teže. Pri pridobivanju samo beljakovin lahko telo preide v "nujni" način in začne kuriti ne maščobe, temveč mišice, kar je popolnoma neuporabno za hujšanje. V četrtem oblikujete meni tako, da so v njem prisotni tako ogljikovi hidrati (3 g na kg) kot beljakovine (do 1,5 g na kg). Zadnji dan se raven glikogena obnovi.

Vzorčni meni

  • Zajtrk: omleta s tremi jajci, zelenjavna solata.
  • Kosilo in popoldanski čaj: skuta z najmanj maščobami.
  • Kosilo: piščanec, pečen z zelenjavo.
  • Večerja: kuhana piščančja prsa, poletna solata.
  • Zajtrk: kot včeraj.
  • Kosilo in popoldanski čaj: podobno kot včerajšnji.
  • Kosilo: ribe na žaru, dušena zelenjava.
  • Večerja: dušen polok z zelenim fižolom.
  • Zajtrk: ovsena kaša z oreščki / suho sadje / koščki jagodičja.
  • Kosilo: raznovrstno sadje.
  • Kosilo: pečena trska, kuhani riž, solata iz kumar in zelenice.
  • Popoldanska malica: pečen krompir z zelišči.
  • Večerja: testenine s paradižnikom in začimbami z minimalno maščobno sirno omako.
  • Zajtrk: jogurt, štruca z žličko marmelade.
  • Kosilo: nekaj jabolk.
  • Kosilo: kuhane ribe z ajdo, mešanica dovoljene zelenjave.
  • Popoldanski prigrizek: najljubše jagode.
  • Večerja: Cezar z kozicami.

En teden

Nekateri, ki si prizadevajo za vitko telo, so pripravljeni teden dni šteti kalorije. Hkrati glavna priporočila za hujšanje in pravila prehrane ostajajo enaka, in sicer: minimalna poraba moke, ocvrte in mastne hrane, več zelenjave, sadja in vode.

Vzorčni meni

  • Zajtrk: ovsena kaša, kuhana v mleku z nizko vsebnostjo maščob, s koščki sadja, espresso.
  • Kosilo: naribano korenje, prelite z olivnim oljem.
  • Kosilo: zelenjavna enolončnica, kuhana ajda.
  • Popoldanski prigrizek: nekaj kivija, nesladkanega čaja.
  • Večerja: kuhana purana, zelenjavna solata z oljčnim oljem.
  • Zajtrk: skuta z nizko vsebnostjo maščob, pol banane, zeleni čaj.
  • Kosilo: solata kot včeraj, citrusi.
  • Kosilo: parjeni losos, kuhan rjavi riž, del pečene zelenjave.
  • Popoldanski prigrizek: toast z nemastno skuto in rezinami paradižnika.
  • Večerja: fritata z zelenjavo, mešanica zelenjave z oljčnim oljem.
  • Zajtrk: ovsena kaša s koščki jabolka in cimetom.
  • Kosilo: par orehov, pomaranča.
  • Kosilo: zelenjavna juha.
  • Popoldanski prigrizek: jagodičasti smuti z nemastno skuto in mlekom.
  • Večerja: skuta, kefir.
  • Pred spanjem: zeliščni čaj.
  • Zajtrk: musli z jagodami, jabolko, americano.
  • Kosilo: običajna solata.
  • Kosilo: brokolijeva kaša juha.
  • Popoldanska malica: sendvič iz rezine črnega kruha, par žlic nemasne skute, bolgarske paprike in nekaj rezin paradižnika.
  • Večerja: piščančji file, pečen z zelenjavo in zelišči, kozarec fermentirane mlečne pijače.
  • Pred spanjem: sadni čaj.
  • Zajtrk: kuhano jajce, raznovrstne kumare, paprika in solata, rezina borodinskega kruha, nesladkana črna kava.
  • Kosilo: korenčkova solata.
  • Kosilo: zeljna juha brez mesa.
  • Popoldanski prigrizek: pomarančni sok, nekaj klinov temne čokolade.
  • Večerja: kuhana piščančja noga, zelenjavna solata.
  • Zajtrk: ovsena kaša z jabolki in cimetom, čaj.
  • Kosilo: jogurt z nizko vsebnostjo maščob.
  • Kosilo: kuhana govedina z ajdo, mešanica listnate zelenjave, bučk in paradižnika.
  • Popoldanski prigrizek: jagodičja smuti.
  • Večerja: parni ostriž z zelenjavo, paradižnikov sok, kruh s skuto, zelišči in česnom.
  • Zajtrk: musli z mlekom, grenivko, čajem ali kavo.
  • Kosilo: pol grenivke, nekaj orehov.
  • Kosilo: parjeni losos, kuhan riž, topla zelenjavna solata.
  • Popoldanski prigrizek: skuta z vsebnostjo maščobe največ 4% z jagodami.
  • Večerja: omleta z zelenjavo, poletni krožnik z oljčnim oljem.

2 tedna

Ta različica kalorične diete je začela pridobivati ​​priljubljenost že v dvajsetih letih prejšnjega stoletja. Hujšanje poteka po istem principu - z zmanjšanjem kalorij. Ne pozabite, da prvi obrok predstavlja četrtino dnevnega obroka, pa tudi popoldanski prigrizek, popoldanski obrok - 30%, večerni obrok - 10%, enako kot za kosilo.

Meni

  • Zajtrk: ajda v vodi, kuhane beljakovine.
  • Kosilo: banana.
  • Kosilo: ribe, pečene z zelenjavo, kuhan riž.
  • Popoldanski prigrizek: fermentirano pečeno mleko.
  • Večerja: kuhana kozica, grahovi kosmiči, poparjeni z vrelo vodo.
  • Zajtrk: prosena kaša na vodi, poširana.
  • Kosilo: Granny Smith.
  • Kosilo: dušena piščančja jetra, ajda.
  • Popoldanski prigrizek: kefir.
  • Večerja: paradižnikova solata s skuto.
  • Zajtrk: riževa kaša, kuhana v vodi, rezina trdega sira z minimalno vsebnostjo maščob.
  • Kosilo: nekaj mandarin.
  • Kosilo: pečeno belo meso, zelenjavna solata.
  • Popoldanski prigrizek: naravni jogurt.
  • Večerja: pečen polok, ječmenova kaša.
  • Zajtrk: kot v torek.
  • Kosilo: grozdje.
  • Kosilo: pečen losos, riž.
  • Popoldanski prigrizek: fermentirana mlečna pijača.
  • Večerja: najmanj maščobna skuta, hruška.
  • Zajtrk: ajda, nekaj kuhanih beljakovin.
  • Kosilo: borovnica.
  • Kosilo: "Cezar" z morskimi sadeži, rezina polnozrnatega kruha.
  • Popoldanski prigrizek: kefir.
  • Večerja: piščančja prsa z ajdo.
  • Zajtrk: ovsena kaša, sir.
  • Kosilo: kaki.
  • Kosilo: piščančji krak z ječmenovo kašo.
  • Popoldanski prigrizek: jogurt.
  • Večerja: nemasna skuta s polovico banane.
  • Zajtrk: grahov pire, kuhano piščančje jajce.
  • Kosilo: nekaj hrušk.
  • Kosilo: solata iz paradižnika in morskih sadežev, rezina rženega kruha.
  • Popoldanski prigrizek: pol grenivke.
  • Večerja: piščanec s kuhanimi trdimi špageti.

V drugem tednu je treba dieto ponoviti ali sestaviti po svojem okusu, ne da bi kršili zahteve metode.

Za en mesec

Močna omejitev kalorij med dieto za en mesec je polna negativnih posledic. Če ste torej izračunali dnevni dodatek, od njega odšteli 20% in dobili številko manj kot 1200 kcal, potem takšnega menija ne priporočamo..

Najmanjši dnevni del kalorij, ki ne predstavlja nevarnosti za zdravje, je 1200 kcal.

Osnovna pravila

  1. Izogibajte se napadom lakote. Najboljši način je poln zajtrk in prigrizki med obroki..
  2. Jejte samo kuhano, dušeno, pečeno in surovo (če je le mogoče) hrano.
  3. Med obrokom se čim bolj osredotočite na hrano, poskušajte ne govoriti, gledati televizije, brati in igrati na mobilnem telefonu.
  4. Na tešče popijte kozarec tople vode, pred spanjem pa enak del kefirja.

Primer hrane

Mesec dni ni nobenega strogega kaloričnega jedilnika. Zato ga na podlagi priporočil sestavite sami, mi pa vam bomo pomagali pri tem:

Kaj je dovoljeno jesti zjutraj (neobvezno):

  1. Ovsena kaša, jogurt in čaj.
  2. Žitna kaša na vodi, toast.
  3. Kuhana govedina, korenčkova solata.
  4. Skuta.
  5. Parni ribji kotlet s kuhano zelenjavo in rižem.

Kaj ni prepovedano okusiti čez dan (neobvezno):

  1. Parjene piščančje prsi, solata, rezina kruha iz polnozrnatega kruha.
  2. Kuhan piščanec, solata iz zelja.
  3. Juha iz morskih sadežev.
  4. Enolončnica z gobami, parjen vegetarijanski kotlet.
  5. Kuhan oslić, dušeno zelje.
  6. Rdeča pesa, skuta z nizko vsebnostjo maščob.
  7. Zelenjavna juha.
  8. Juha iz mesne kroglice, rezina žitnega kruha.

Kaj kuhati zvečer (neobvezno):

  1. Ajdova kaša, trdo kuhano jajce, zeleni čaj.
  2. Pečeno jabolko, šipkova juha.
  3. Prosena kaša na mleku z bučo.
  4. Kuhan krompir v jakni, solata iz pese.
  5. Parjena cvetača.
  6. Parna omleta, kumare.
  7. Poletni krožnik, zaliven z olivnim oljem.

Kaj lahko jeste (izberite):

  1. Parna sira.
  2. Mehko kuhano jajce, paradižnik.
  3. Jogurt.
  4. Kefir.
  5. Zelenjavna solata.
  6. Banana.
  7. Pest oreščkov ali suhega sadja.
  8. Pečen krompir.

Kaj je dovoljeno piti (izberite):

  1. Čaj (kateri koli: zeleni, sadni, črni).
  2. Naravna črna kava.
  3. Sveže.
  4. Voda.
  5. Zeliščne decokcije.

Srčno

Nekatere od zgornjih možnosti kalorične diete se zdijo za marsikoga preveč lačne, zlasti za tiste, ki so v preteklosti pojedli veliko visokokalorične hrane. Vendar ni pomembna količina, temveč kakovost živila, njegova sestava. Tisti, ki so navajeni jesti hitre ogljikove hidrate, so bolj nagnjeni k napadom lakote kot tisti, ki imajo raje beljakovinsko hrano. Zakaj je prehranjevanje s sadjem ali zelenjavo toliko težje kot tedensko sedenje na mesu, mleku in morski hrani? Preprosto - beljakovine se prebavijo dlje, zato lakota ne pride kmalu. Prav ta resnica je v središču obilne 7-dnevne kalorične diete..

Načela metode

  1. Izračunajte dnevni vnos kalorij in sestavite jedilnik, pri čemer upoštevajte, da mora biti prvi obrok sestavljen iz počasnih ogljikovih hidratov (žitarice, polnozrnat kruh, stročnice), dnevni in večerni obroki pa naj bodo 35% beljakovin (dietno meso, ribe, morski sadeži, jajca, skuta ). Privoščite si malico, v tem času jejte mlečne izdelke z nizko vsebnostjo maščob.
  2. Zmanjšajte porabo sadnih sokov, vendar vodo pijte v neomejeni količini.
  3. Pol ure pred obroki popijte kozarec vode.
  4. Ne odrekajte si sladkega - maršmalov, beli slez, marmelada so dovoljeni, vendar si zapomnite mero.

Prehrana

  • Jutro: sir, kava.
  • 1. prigrizek: skuta z zelišči, kozarec mineralne vode.
  • Dan: 2 jajci, zeleni smuti.
  • 2. prigrizek: jogurt.
  • Večer: ribe na pari, dušene gobe, pečen krompir.
  • Jutro: riževa kaša z mlekom, čaj.
  • 1. prigrizek: jabolko.
  • Dan: kuhani polok, sadni krožnik, aromatiziran z nizko vsebnostjo maščob kisle smetane.
  • 2. prigrizek: fermentirano pečeno mleko.
  • Zvečer: meso na žaru, listnata zelenjava.
  • Jutro: umešana jajca, najljubše sadje.
  • 1. prigrizek: smuti.
  • Dan: skuta z oreščki in sadjem.
  • 2. prigrizek: par jajc, sadje.
  • Zvečer: skuta z oreščki in žličko naravnega medu.
  • Jutro: zelenjavna solata, kozarec kefirja.
  • 1. prigrizek: oranžna.
  • Dan: kuhani piščanec, riž, zelenjava.
  • 2. prigrizek: kefir.
  • Večer: pečen piščanec, zelenjava.
  • Jutro: skuta z nizko vsebnostjo maščob, mlečni čaj.
  • 1. prigrizek: skuta z zelišči, kozarec mineralne vode.
  • Dan: mehko kuhana jajca, smutiji.
  • 2. prigrizek: kefir.
  • Večer: parna trska, gobe, pečene s krompirjem.

Ob koncu tedna morate ponoviti svoje najljubše možnosti menija.

Za hitro hujšanje

Pravilni izračun kalorij in primerno zmanjšanje porcij učinkujeta, vendar se praviloma po dnevu ali dveh opazi viden rezultat. V primeru, ko morate shujšati v najkrajšem možnem času, na pomoč priskočijo ekspresne metode, ki pomenijo znatno zmanjšanje vnosa kalorij, ne da bi upoštevali višino, starost, življenjski slog. Sem je vključen tudi sistem "600 kcal". Prehrano je dovoljeno izvajati en teden (ne več!), V tem času traja do 6-8 kg.

Meni

  • Zajtrk in kosilo: trdo kuhano jajce.
  • Kosilo: paradižnik, črna kava.
  • Popoldanski prigrizek: mešanica zelene zelenjave z žlico olivnega olja - 200 g.
  • Večerja: grenivka.
  • Zajtrk: trdo kuhano jajce, črna kava.
  • Kosilo: grenivka.
  • Kosilo: pečena pusto teletina - 200 g.
  • Popoldanski prigrizek: nekaj kumar, kava.
  • Večerja: korenčkova solata z dvema korenovkama.
  • Zajtrk: kot včeraj.
  • Kosilo: solata iz paradižnika in zelenice.
  • Kosilo: ribe, pečene na rešetki - 200 g.
  • Popoldanski prigrizek: kumare, čaj.
  • Večerja: dušena špinača - 200 g.
  • Zajtrk: solata iz zelenjave.
  • Kosilo: grenivka.
  • Kosilo: trdo kuhano jajce, zelišča.
  • Popoldanski prigrizek: skuta z nizko vsebnostjo maščob - 250 g.
  • Večerja: Enako kot včeraj plus skodelica zelenega čaja.
  • Zajtrk: kot drugi dan.
  • Kosilo: dušena špinača - 200 g.
  • Kosilo: parjene ribe - 200 g.
  • Popoldanski prigrizek: zelena solata, kava.
  • Večerja: oranžna.
  • Zajtrk: grenivka, skodelica naravnega espressa.
  • Kosilo: kumare - 2 kos.
  • Kosilo: piščanec na rešetki - 200 g.
  • Popoldanski prigrizek: oranžna.
  • Večerja: solata iz zelene zelenjave - 200 g, zeliščni odliv.
  • Zajtrk: kot včeraj.
  • Kosilo: sveže korenje - 2 kos.
  • Kosilo: zelenjavna juha - 150 ml, kuhana piščanca - 50 g.
  • Večerja: "eksotična" solata.

Dolgotrajno za odlično hujšanje

Preizkušeni način za izgubo več kot ducata kilogramov je upoštevanje načel pravilne prehrane, upoštevanja režima pitja, prijateljstva s športom in odsotnosti slabih navad. Tak sistem daje rezultate šele čez mesece, včasih pa tudi leta kasneje, kar pa seveda marsikomu ne ustreza. 50-dnevna dieta ABC je primerna za to kategorijo ljudi. V tem obdobju so se nekateri uspeli posloviti od 25 kg. Rezultat izgube teže je impresiven, vendar ne hitite z zaključki.

Nutricionisti tehniko prepoznajo kot eno najnevarnejših, saj bo hujšanje, da bi dosegli cilj, moralo praktično stradati - povprečna vsebnost kalorij v dnevni prehrani ne presega 500 kcal, v nekaterih dneh bo treba hrano popolnoma zavrniti. Tak režim ne ogroža le fizičnega, temveč tudi duševno zdravje..

Med negativnimi posledicami so: omotica, hormonske motnje, poslabšanje vida in stanja las / nohtov, motnje v delovanju notranjih organov, anoreksija. Poleg tega po dogodku in vrnitvi k običajni prehrani obstaja velika nevarnost, da ne le pridete do začetne številke, ampak tudi pridobite še par kilogramov, kajti telo bo po najresnejšem stresu, to je dieti ABC, vsako porcijo hrane pretvorilo v maščobne rezerve.

Tabela kalorij za vsak dan:

  • 1, 2, 9, 37 - 500 enot;
  • 3, 7, 21, 30, 41, 47 - 300 enot;
  • 4, 8, 13, 39 - 400 enot;
  • 5, 19, 25, 27 - 100 enot;
  • 6, 12, 16, 18, 23, 28, 29, 43, 44, 46, 48 - 200 enot;
  • 10, 17, 20, 32, 36, 50 - 0 enot;
  • 11, 24, 49 - 150 enot;
  • 14, 34, 40 - 350 enot;
  • 15, 22, 33, 42, 45 - 250 enot;
  • 26 - 50 enot;
  • 31 - 800 enot;
  • 35, 38 - 450 enot.

Vzorčni meni

  • kuhan krompir s koprom ali eno banano ali 200 ml nemasne skute.
  • 100 g skute (1,8%) in hruška ali kozarec kefirja, 1/2 banane in tofuja (70 g) ali pol kozarca kefirja, 100 g korenja in jabolko, pečeno z žlico medu.
  • zelenjavna juha - 300 g;
  • kislo zelje - 100 g;
  • zeleno jabolko - 200 g.
  • zelenjavna juha - 850 ml;
  • zeleno jabolko - 100 g;
  • kislo zelje - 100 g.
  • kuhano jajce;
  • kuhana piščančja prsa - 100 g;
  • banana;
  • kozarec kefirja brez maščob.
  • ovsena kaša v vodi - 100 g;
  • kefir - 100 ml;
  • skuta (0%) - 180 g;
  • nekaj pomaranč.

Recepti

Da bi se prehrana preusmerila v sredstvo in ne v trdo delo, vam svetujemo, da skuhate okusno in ne škoduje vaši postavi. V zgornjih menijih je veliko različnih jedi, nekatere pa morda ne veste, kako jih pripraviti. Naši recepti nam bodo prišli prav.

Fritata z zelenjavo

  • piščančja jajca - 3 kos.;
  • paprika - 1 kos;
  • čebula - 1/2 kos.;
  • brokoli - 100 g;
  • voda - 5 žlic. l.;
  • oljčno olje - 2 žlici l.;
  • začimbe po okusu.
  1. Brokolija, paprike in čebule ne sesekljamo prav na drobno.
  2. Dajte v vroče olje, prilijte vodo in dušite 10 minut.
  3. Dodamo začimbe, premešamo in odstavimo s štedilnika.
  4. Beat jajca, ne pozabite dati sol in poper.
  5. Zelenjavo damo v pekač.
  6. Napolnite z jajčno maso.
  7. Četrt ure pečemo pri 180 stopinjah.
  • skuta z nizko vsebnostjo maščob - 450 g;
  • jajce - 2 kos.;
  • suhe marelice - 2-3 kosov;
  • rozine - 10-15 kosov.
  1. Moje suho sadje. Napolnite z vročo vodo 5 minut. Suho, razrezano.
  2. Skuto združite z jajci in dobro premešajte.
  3. Dodamo sesekljano suho sadje.
  4. Maso razporedimo v silikonski kalup. Pečemo približno 40 minut pri temperaturi 200 stopinj.

Pozor: pred serviranjem se enolončnica nekoliko ohladi, bolje je, da je do tega časa ne odstranite iz kalupa.

  • polok - 2 majhni trupi;
  • limona - 1/2 kos.;
  • oljčno olje - 2 žlici. l.;
  • posušen rožmarin - 5 g;
  • sol, poper, ribje začimbe - po okusu;
  • zelenica - za serviranje.
  1. Ribe očistimo, odstranimo plavuti, rep in drobovino. Splaknemo pod tekočo hladno vodo.
  2. Trupe podrgnite z začimbami, potresite z rožmarinom.
  3. Zalijte z olivnim oljem in limoninim sokom. Poskrbite, da je polok dobro mariniran z vseh strani.
  4. Ribe razporedimo na folijo, zavijemo. Pošljemo ga v pečico, ogreto na 150 stopinj, četrt ure. Pred serviranjem potresemo z zelišči.
  • špinača - 0,5 kg;
  • por - 2 kos.;
  • peteršilj - 1/2 šopa;
  • oljčno olje - 3,5 žlice. l.;
  • voda - 80 ml;
  • Provansalska zelišča, česen, sol - po okusu.
  1. Moja zelenica. Sušimo.
  2. Čebulo narežemo na tanke obročke.
  3. Peteršilj drobno nasekljamo.
  4. V ponvi segrejte olje. Vanj namažemo čebulo. Neprestano mešajte, pražite 3 minute.
  5. Zdaj čebuli pošiljamo liste špinače. Nalijte toplo vodo. Pokrijte s pokrovom. Dušimo 3-4 minute, občasno premešamo.
  6. Dodamo sesekljano zeleno, sesekljan česen (po želji), začimbe. Kuhajte še nekaj minut, vse sestavine dobro premešajte. Po določenem času je jed pripravljena.

Brokolijeva pire juha

  • brokoli - 150 g;
  • sir z malo maščobe - 30 g;
  • posneto mleko - 150 ml;
  • piščančja juha - 250 ml;
  • koruzni škrob - 2 žlički;
  • čebula - 1/4 kos.;
  • korenje - 1/2 kos.
  1. Olupite čebulo. Razpadajoča. Prepražimo v loncu ali loncu.
  2. Vlijemo tekoče sestavine. Kuhajte 5 minut.
  3. Škrob razredčimo v majhni količini vode, da se ne pojavijo grudice.
  4. V nežno mešanje nežno vlijte škrobno vodo v sestavek mlečne juhe.
  5. Ko se juha začne zgoščevati, dodajte naribano korenje in brokoli. Premešajte.
  6. Po kuhanju zelenjave juhi dodajte nariban sir, ponev odstranite s štedilnika, mešajte še 5 minut in nato prelijte v krožnike.

Cezar z morskimi sadeži

  • kozica - 0,5 kg;
  • nariban parmezan - 1 žlica l.;
  • krekerji - 1/2 skodelice;
  • zelena solata - 1/2 šopa.
  • prehranska majoneza (bolje jo je kuhati sami) - 1 žlica. l.;
  • voda - 1 žlica. l.;
  • parmezan - 1 žlička;
  • črni poper - na konici noža;
  • česen - 1 strok.
  1. Kozico skuhamo v vreli slani vodi (le nekaj minut). Dali smo ga v cedilo.
  2. V majonezo nalijte vodo, premešajte.
  3. Dodamo poper, drobno sesekljan česen in parmezan. Mešamo. Omaka je pripravljena.
  4. V skledi za solato zmešajte olupljene kozice in ocvirke ter vse skupaj položite na liste solate (najprej jih morate strgati z rokami).
  5. Prelijemo z omako in potresemo z naribanim sirom.